GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / PUBG Mobile Server Yanıt Vermiyor

PUBG Mobile Server Yanıt Vermiyor

Sponsor Reklam

PUBG Mobile sunucusu yanıt vermiyorsa, özellikle de bu hata tekrar tekrar belirdiğinde, Bu nedenle kısa süreli olsa da biraz canınızı sıkabilir. Bu yazımızda oyunda karşımıza çıkan bu hatanın çözümüne dair bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Bununla birlikte, bu soruna geçici bir çözüm bulmak için birkaç sorun giderme ipucu ve püf noktasını sizlerle paylaşıyoruz.

Hata neden gelir ?

“PUBG Mobile sunucusu yanıt vermiyor” sorununu çözmedeki ilk adım, internet bağlantısını kontrol etmek olacaktır. Kablolu veya kablosuz şekilde bağlantısını ilk aşamada kontrol etmeniz gerekiyor. Gerekirse modeme cmd üzerinden ping atarak test yapabilir. Bunun dışında telefonunuzun doğru Wi-Fi şebekesine bağlı olup olmadığını kontrol ederek ve oyunu hücresel verilerle oynamaya çalışmayın.

Nasıl düzeltilir ?

Wi-Fi bağlantısının çalıştığın emin olduktan sonra, çözüm telefonunuzun internet ayarlarında DNS sunucusu olduğunu belirtebiliriz. İOS için Wi-Fi ayarlarınıza gidin. Wi-Fi ağınızı seçin, ardından DNS sunucusunu otomatik ayarından manuel olarak değiştirin. DNS adresi Google DNS veya OpenDNS için  sunulan numaraları girebilirsiniz. Daha sonra ayarlarınızı kaydedin. Cihazınızı yeniden başlatın. Tekrar deneyin.

Sponsor Reklamlar

Bu adresler aşağıdaki gibidir:

Bölge DNS 1 DNS 2
Google DNS 8.8.8.8 8.8.4.4
OpenDNS 208.67.222.123 208.67.220.123

Android’de, ise ilk adım Wi-Fi ayarlarınıza gitmektir. Ağı değiştir seçeneğini getirmek için ağınıza uzun dokunun. Parolanızı girin ve ardından Gelişmiş Ayarlar’ı seçin. IP Ayarları alanını bulun. DHCP’yi Statik ile değiştirin. DNS 1 ve DNS 2 alanlarına ilerleyin ve istediğiniz DNS’yi girin.

Her iki cihazda da(İOS-Andriod), yeni DNS ayarları girildikten sonra yeniden başlatmak yararlı olabilir. Telefonunuz tekrar çevrim içi olduğunda, PUBG Mobile hatası büyük ihtimal ile gidecektir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Pubg Mobile Hile - Pubg Hile 2020 (%100 Çalışan Hileler ) başlıklı makalemizde pubg 2019 hile, pubg 2020 hile ve pubg android hile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.