GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / PUBG Lite Sunucu Hatası Çözümü (GÜNCEL)

PUBG Lite Sunucu Hatası Çözümü (GÜNCEL)

Sponsor Reklam

PUBG lite sunucu hatasının çözümüyle karşınızdayız. 2019 yılında piyasa giren Pubg Lite oyunun sunucu hatasıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Son zamanlarda, birçok PUBG Mobile Lite Oynatıcıları sunucu hatası nedeniyle oynayamadıklarını bildirdi. Hata “Sunucu Meşgul, Lütfen Daha Sonra Tekrar Dene” gibi hata kodları karşınıza çıkıyor. Hatta bazı kullanıcılar “Kaynakları İndir” hatasının da olduğunu belirtti.

Bu yazımızda, bu hatanın nedenini açıklayacağız ve son olarak da konunun sonunda çözümü hususunda bilgileri sizlerle paylaşacağız.

PUBG Lite Sunucu Hatası Neden Olur ?

Aslına bakarsanız, bu sorunun arkasındaki nedeni “Tencent” in lite sürümünü henüz tüm ülkelerde kullanıma sunmamış olmasıdır. Bu yüzden henüz oyunun mevcut olmadığı ülkeden lite versiyonunu oynamaya çalışanlar bu hata ortaya çıkıyor.

Bu sorunun çözümü aşağıda açıklanmıştır.

PUBG Mobile Lite “Sunucu Meşgul” / ”Sınırlı Alan” Hatası Düzeltme

Bu sorunu çözmenin ve “PUBG Mobile Lite” Oynatmaya Başlamanın tek yolu, bu uygulamanın kullanımına izin verilen bir ülkeden oynuyorsunuz gibi davranmaktır. Bunu yapmak için bir VPN’e (Sanal Özel Ağ) ihtiyacımız var. Play Store’da size yardımcı olacak birçok Ücretsiz VPN Yazılımı bulunmaktadır.

İşte Adımlar:

 • İyi bir Ücretsiz VPN Yazılımı İndirin
 • Bir Kez İndirildiğinde, Android Cihazınızda, Git – “Ayarlar >> Uygulamalar”, ardından Uygulama listesinde “Play Store” u bulun.
 • “Zorla Durdur” Plat Deposunu Saklama ve Silme Bölümünde “Veri” ve “Önbellek” i sil
 • Şimdi VPN Yazılımınızı açın ve Ülkeyi “Filipinler” veya “Brezilya” olarak seçin, Bir Kere Bağlandı, Oyun Mağazasını Açın
 • Şimdi “PUBG Mobile Lite” arayın, Play Store’da listelendiğini görüyorsanız, bu, yöntemin işe yaradığı anlamına gelir;
 • VPN’e bağlı olduğunuzdan emin olun ve “PUBG Mobile Lite” uygulamasını indirin.
 • Artık “Sunucu Meşgul” veya “Sınırlı Alan” Hatası ile karşılaşmayacaksınız.
Sponsor Reklamlar

Play Store’da “PUBG’nin Lite Sürümünü” bulamıyorsanız, önce “PUBG Mobile Lite apk” nü indirmeniz ve ardından “Filipinler” veya “Brezilya” ülkesi seçili olarak VPN’e bağlanmanız gerekir. Bu Adımlar işe yaramazsa, Farklı VPN Hizmetine Geçmeyi deneyin. Umarım, “Sunucu Meşgul” veya “Alanını Sınırla” hatasını görmezsiniz.

PUBG Mobile Lite Hatası “Sınırlı Alan” | DNS Yöntemini Değiştirerek Onarma

VPN Yöntemi sizin için çalışmıyorsa, DNS’yi El ile değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.

 • Play Store’dan “DNS Değiştirici” Uygulamasını indirin
 • Uygulamayı açın ve “Özel DNS” yi seçin
 • DNS Bölümüne “124.6.190.20” ve tekrar “124.6.190.20” yazınız.
 • Bu Özel DNS’i kullanarak bağlanmak için “Başlat” a tıklayın
 • Şimdi, PUBG Mobile Lite’ı açın ve hatasız oynamaya başlayın

Not: Bazı Kullanıcılar PUBG Mobile Lite uygulamasını açtıktan sonra “Kaynaklar Hatası” Rapor Ediyor. Bu, Bozuk “OBB Verileri” nedeniyle olabilir. Bunu düzeltmek için Android cihazınıza “apkpure” uygulamasını indirin ve PUBG Mobile Lite XAPK uygulamasını yükleyin (apk + OBB Data). DNS Changer Uygulamasında (Yukarıda Belirtilen) DNS Bölümünde Özel Alanları Ayarla ve Uygulamayı aça tıklayınız. Hata şimdiye kadar giderilmelidir.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Pubg Mobile Hile - Pubg Hile 2019 (%100 Çalışan Hileler ) başlıklı makalemizde pubg 2019 hile, pubg güncel hile ve Pubg Hile 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.