GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Perşembe , 13 Eylül 2018
Anasayfa / GENEL / POKEMON GO: EVRİM REHBERİ

POKEMON GO: EVRİM REHBERİ

Sponsor Reklam

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda pokemon evrimi nedir ve nasıl yapılır bu hususları açıklayacağız ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Pokemon Evrimi Nedir

Pokemonlar evrim geçirerek hem görünüm hem stat hem yetenek hemde CP değeri açısından daha üstün özelliklere sahip olurlar. Standart olarak pokemonlar iki kez evrim geçirirler.

pikapika_evrim_

Ancak her pokemonun evrim süreci böyle değildir. Bazı pokemonlar sadece bir kez evrim geçirir. Mesela vulpix, venonat, psyduck, doduo, onix ve staryu ikinci bir evrim geçirmez.

Birde arkadaşlar eevee ve poliwag gibi bazı pokemonlar da sadece tek bir üst pokemona değil birden fazla farklı üst pokemona dönüşebilir. Bu dönüşüm şansa bağlı olarak gerçekleşiyor. Önceki sürümde eevee’ye animedeki antrenarönün ismini verdiğimizde evrimleşeceği üst pokemonu kendimiz belirleyebiliyorduk ancak gelen güncelleme ile birlikte bu değişti arkadaşlar.

Pokemon Evrimi ve Power Up İişkisi ?

Pokemonu evrimleştirmeden değinmek gereken önemli bir husus var. Mesela bir Charmenderı evrimleştirmek istiyoruz, yapmamız gereken şey önce yüksek İV değerine sahip olan bir charmender bulmak ve evrimleştirmen önce sürekli geliştirerek/power up base değerini kökleyerek fullememiz gerekiyor.Ayrıca ne kadar yüksek IV değerine sahip bir pokemon bulursanız geliştirirken/power up o kadar az şeker ve stardust harcarsınız

Peki İV değeri neden bu kadar önemli ? İV değeri ne kadar yüksek olursa temel can ve saldırı değerleri de o kadar yüksek olur ve pokemonu evrimleştirdiğinizde çok daha yüksek CP değerine sahip bir üst pokemona sahip olursunuz arkadaşlar. Aksi halde evrimleştirdiğiniz pokemon her ne kadar son seviye bir pokemon olsa da çok güçsüz olacaktır.

Sponsor Reklamlar

evolve_pigi

Gördüğünüz üzere arkadaşlar pokemonu en son haline kadar evrimleştirsenizde eğer geliştirmemişseniz/power up şeker israfından başka bir şey yapmış olmazsınız.

Peki bu kadar stardustu nasıl toplayacağız ? Bunun yapacağınız en temel şey bol bol pokemon yakalamak olacak. Çünkü her pokemon yakalamanızda size bir miktar stardust veriyor. Birde eğer güçlü bir pokemonunuz varsa bir GYM yi ele geçirmeye çalışın, GYMler orayı elinizde tuttuğunuz her 20 saatte bir ödül oalrak stardust veriyor arkadaşlar.

Pokemon Evrimi Nasıl Yapılır ?

Pokemon evrimini Candy/şeker dediğimiz eşya ile power up seçeneğinin altında yer alan “evolve” seçeneğine tıklayarak yapıyoruz arkadaşlar.

Genel olarak ilk seviye pokemon evriminde 25 şeker, ikinci seviye pokemon evriminde ise 50 şeker istiyor arkadaşlar. Ancak bazı istisnalarda var tabiki, Örneğin “Pidgey”i evrimleştirirken sadece 12 şeker istiyorken Magikarpın evriminde 400 şeker istiyor.

Peki bu kadar şekeri nasıl elde edeceğiz ? En baba yöntem transfer arkadaşlar. Yakaladığımız pokemonları Profesör Willow’a göndererek bu şekerleri kazanabiliyoruz. Ancak elde ettiğimiz şekerleri hangi pokemon transfer edilirken elde edilmişse sadece onu evrimleştirirken kullanabiliyoruz. Birde pokemon yakarlarken de candy elde ediyoruz ve elde ettiğimiz bu şekeri hangi pokemonu yakalarken kazanmışsak sadece onu evrimleştirirken kullanabiliyoruz.

Evet arkadaşlar Pokemon GO da pokemonları nasıl evrimleştirebileceğinizi anlattık. Eğer kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.Herkese iyi oyunlar.

[table id=7 /] Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan WARFACE 2016: ANUBIS SİSTEM GEREKSİNİMLERİ başlıklı makalemizde warface, warface 2016 ve warface 2016 anubis hakkında bilgiler verilmektedir.

6 Yorumlar

  1. Hasan kardeş YouTube kanalınızı neden kapattınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.