GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Pes 16 Kasma Sorunu ve Çözümü

Pes 16 Kasma Sorunu ve Çözümü

Sponsor Reklam

Tüm dünyayı kasıp kavuran futbol oyunu olan PES serisinin 2016 versiyonda en çok merak edilen soruları cevaplıyoruz. Bu yazımızda sıklıkla karşımıza çıkan kasma ve donma sorunlarını ele aldık. Öncelikle kasma ya da donma diye tabir ettiğimiz bu sorunlar tek bir soruna bağlı değildir. Tek bir hamle ile yapılacak işlemler değildir. İlk olarak bilgisayarınızı kaldırması gerekmektedir. Bunun için de sistem özelliklerini iyi incelemeniz gerekiyor. Daha sonra sırasıyla adımları izleyerek takılma ve donma sorunlarını tek tek ele alalım.

PES 2016 Kasma sorunları

Bilgisayarınızın özelliklerini iyi inceleyin. Ekran kartı ve ram başta olmak üzere bir çok sorunun başı bu donanımlardan kaynaklanmaktadır. İyice sistem gereksinimlerini inceledikten sonra karşınıza çıkabilecek sorunları bir dizi halinde inceleyelim.

Sponsor Reklamlar

İlk olarak kullandığınız Windows alt yapısına bağlı olarak uyumsuzluklar çıkabilir. Win 7 – 8 olabileceği gibi Win 10 da uyumsuzluk paketleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu da oyundan atma veya oyun içerisinde kasma ya da donma sorunlarını göstermektedir. 

Framework ve directx kanyaklı bir sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple iki yazılımın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz de fayda var. Ayrıca sıkça karşılaştığımız ekran kartı yazılımın güncel olmamasından kaynaklı probleminde olduğunu bu vesiyle hatırlatalım. Yazılımları sık sık güncelliğini kontrol etmeniz gerekiyor.

Oyun ayarlarını en düşük seviye de kullanmayı deneyin. Zira kullanacağınız yüksek ve orta seviye ayarlar bilgisayarda sorun oluşturabilir. Bu nedenle düşük seviyeden başlayarak orta ve yüksek ayar deneyimlerini yaşayabilirsiniz.

Son olarak aklınıza takılan başka sorunlarda olabilir. Size yardımcı olmak adına yorum bölümünden bize iletin.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan PUBG Mobile Hileleri başlıklı makalemizde No Recoil Macro hilesi, PlayerUnknown's BattleGrounds Mobile Hack nasıl indirilir? ve PUBG Hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.