GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / GENEL / OVERWATCH REHBERİ: TORBJORN

OVERWATCH REHBERİ: TORBJORN

Sponsor Reklam

TORPJORN

Build turret yeteneği ile birlikte savunma üzerine ihtisas yapmış bir herodur. Bir çok oyun modunda oynayabileceğiniz bu hero ile seçtiğiniz bir köşeye geçerek rakiplerinize gerçekten zor anlar yaşatabilirsiniz.

Defans herosu olmasının yanında güzel bir saldırı hasarının olması, atışlarının orta menzile kadar etkili olması ve yüksek can değeri ile ofansif olarakta oynayabileceğiniz bir herodur. Ancak ofansif olarak açıldığınızda kurduğunuz turreti(borbamdıman kulesi) ihmal etmemeni tamir ederek ve geliştirerek ayakta tutmalı gerektiğinde başında bekleyerek korumalısınız. Çünkü bu kule düzenli olarak yüksek saldırı değerine sahip atışlar yapmasından dolayı hem sizi hemde takımınızı ayakta tutan temel yapılardan biridir. Bu yüzden ofansif tarzınız ikinci planda kalarak oynamanız gerekiyor.

Birde arkadaşlar bombardıman kulesini dikmeden önce yer seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor. Rakipleriniz tarafından anında görülebilecek, ulaşılabilecek yerlere değil daha gizli saklı ve güvenli olan stratejik noktalara bu kuleleri kurmalısınız.

ROL: Savunma – Kısmi Saldırı

YETENEKLER

Rivet Gun: Torbjornun temel silahıdır. İki tür kullanım şekli vardır. Birincisi tekli atışlar yaparak orta menzile kadar etkili hasar verebilir. İkincisi ise tekli atışının 5 katı gücünde sıkıştırılmış şarapneller ateşler. Saldırı hızı yavaştır, ancak Rivet Gun’ın ikinci kullanım şekli ile yakın mesafede yüksek miktarlarda hasar verir.

Sponsor Reklamlar

Forge Hammer: Torbjorn kulesini yerleştirdikten sonra bu yeteneğini kullanarak onu gelişmişlik düzeyini artırabilir veya tamir edebilir. Aynı zamanda Torbjorn yakın mesafede çekicini kullanarak mücadele edebilir. ancak çekicin verdiği hasar değeri düşüktür.

Build Turret: Torbjorn bu yeteneği ile yere uzun mesafede etkili olan sabit bir bombardıman kulesi inşa eder. İnşa ettikten sonra ölen takım arkadaşlarından ve rakip hedeflerden topladığı parçalar ile kulesininin gelişmişlik düzeyini artırabilir ve ya tamir edebilir. Bombardıman kulesini geliştikçe can değeri artar ve son aşamada füze ateşleyebilir.

Armor pack: Torbjorn bombardıman kulesinin oluşturduğu hurdalar ile takım arkadaşlar için 75 armor veren paketler oluşturabilir. Oluşturduğu paketleri yere fırlatır, isteyen gelip alabilir. Torbjorn bu paketleri kendisi de kullanabilir.

Molten Core: Torbjornun ultimate yeteneğidir. Bonus can ve hurda verir.  Yakınında 2 lwl bombardıman kulesi varsa seviyesini 3 e çıkarır. Bu formda iken bombardıman kulesini normalden daha hızlı tamir edebilir ve daha hızlı geliştirebilir. Bu formun süresi oldukça kısadır.

Bonus olarak bir Torbjornun neler yapabileceğini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=imxV9RJMU2M[/embedyt]

Diğer bütün karakterleri görüntülemek için;

OVERWATCH REHBERİ

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan OVERWATCH REHBERİ: SYMMETRA başlıklı makalemizde overwatch rehberi, overwatch rehberi symmetra ve overwatch symmetra rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. male masturbater

    TORBJORN süper asker saol kardeşim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.