GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / Nvidia Geforce Hata Kodu 0x0001 Çözümü

Nvidia Geforce Hata Kodu 0x0001 Çözümü

Sponsor Reklam

GeForce Experience , NVIDIA tarafından üretilen grafik kartlarında oyun oynamayı seven insanlar tarafından bilenen ünlü bir markadır. Ancak, bazı kullanıcılar NVIDIA GeForce Experience ekran kartını kullanırken, 0x0001 hata koduyla karşılaşıyor. Hatanın neden oluştuğu ve çözümlerine dair bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bilgisayar tarafından üretilen hata kodu ve açıklaması olarak : Bir şeyler ters gitti, Bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin ve ardından GeForce Experience, ERROR CODE: 0x0001’i başlatmayı deneyin. ifadeleri yer almaktadır.

NVIDIA GeForce Experience’ın üretmiş bir çok ekran kartında bazı sıkıntılardan dolayı bu tip hatalar çıkabilmektedir. Yazımızda sonuç odaklı olarak genel bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

NVIDIA GeForce Experience için hata kodu 0x0001

Özellikle Windows NVIDIA GeForce Experience için 0x0001 hatasını düzeltmek için aşağıdaki adımları tek tek yapmanız gerekiyor.

  • NVIDIA Ekran Sürücü Hizmetlerini kontrol edin.
  • NVIDIA Ekran Sürücülerinizi güncelleyin veya BETA sürümüne geçin.
  • Sürücüleri Temizleyin ve Yeniden Yükleyin.

Bunlar dışında probleminiz yine de ederse sistem geri yükleme noktası uygulamasını denemeniz gerekiyor. Sistem Geri Yükleme yaparak, bilgisayarınızdaki herhangi bir değişiklik geri alabilirsiniz. Durumda, Sistem Geri Yükleme noktası oluşturma alışkanlığınız yoksa pek fazla yapacak bir şeyde yoktur. En son çözüm olarak format atmaktır. Tabi burada belirttiğimiz son nokta son çare olarak görülmelidir. Bunlar dışında

1- NVIDIA Ekran Sürücüsü Hizmetlerini Kontrol Edin

Windows Services Manager’ı açınız. Run yardımcı programını başlatmak için WINKEY + R tuş bileşimine basarak başlayın. Sonra services.msc yazıp Enter’a basın. Şimdi Servisler penceresini açacak ve servislerin bir listesini yerleştirecektir. Listeyi açtıknta sonra aşağıdaki ayarları tek tek kontrol ediniz.

Sponsor Reklamlar

  • NVIDIA Ekran Kabı LS – Otomatik
  • NVIDIA Ağ Hizmeti Konteyneri – Manuel
  • NVIDIA LocalSystem Konteyner – Otomatik
  • NVIDIA LocalSystem Konteyner – Otomatik
  • NVIDIA GeForce Experience Service – Otomatik (Gecikmeli Başlatma)
  • NVIDIA Geforce Experience Backend Hizmeti – Otomatik (Gecikmeli Başlatma)
  • NVIDIA Telemetri Konteyner servisi – Otomatik

Özellikler kutusunu açmak için üzerine çift tıklayın. Servis zaten çalışmıyorsa, başka bir uygulamayı çalıştırmaya başlamak için Başlat’ı seçin, önce Durdur’u , ardından yeniden başlatmak için Başlat’ı seçin .

2- NVIDIA Ekran Sürücülerinizi güncelleyin veya BETA sürümüne geçin

Yapmanız gereken en önemli şeylerden biri NVIDIA Ekran Sürücülerinizi güncellemektir. Bunun için NVIDIA sürücüsünü indirmek için en yeni Ekran Sürücü İndirme Web Sitesine gitmeniz gerekir .

Açılır menülerden, Grafik Kartınızın modelini tam olarak seçmeniz gerekir. Ardından Ara düğmesine basıldığında, grafik kartınız için en son sürücüyü görebilmeniz gerekir. Kullanım koşullarını kabul edin ve ardından sürücüyü indirin. Son olarak, en son sürücülerinizi yüklemek için indirilen dosyayı çalıştırın.

Değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ancak beta sürümünü denemek isterseniz, burada bulabilirsiniz . İlerlemeden önce, beta yazılımının hatalı olduğunu ve birkaç farklı hataya neden olacağının kararsız olduğunu ancak aynı zamanda kararlı sürümdeki bazı hatalar için bazı düzeltmeler içereceğinin farkında olmalısınız.

NVIDIA Ekran Sürücünüzü kaldırmak için Ekran Sürücüsü Kaldırıcıyı kullanabilirsiniz . Bundan sonra, NVIDIA Graphics Sürücülerinin en son sürümünü indirip yükleyebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Nvidia Geforce Hata Kodu 0x0003 Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.