Anasayfa / MOBİL / NONOLİVE NEDİR ? NASIL KULLANILIR? (+APK)

NONOLİVE NEDİR ? NASIL KULLANILIR? (+APK)

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Periscopvari bir uygulama olan ve yayın yapmanızı, yayında olan diğer kişileri izlemenizi sağlayan NonoLive nedir ve nasıl kullanılır bunu anlatacağız.

NonoLive Nedir ?

Yayın yapabilir, yayın yapan kişileri takip edebilirsiniz. Şuan Periscope kadar geniş bir bölgede etkin değil. Sadece Endonezya, Türkiye, Malezya, Vietnam, Tayland ve Rusya üzerinden yayın yapabilir ve yapılan bu yayınları takip edebilirsiniz. Ancak geleceği olan bir uygulama olduğunu söylemekte yarar var. Kendi kitlenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz şuan çok popüler bir uygulama. (Uygulamayı test etmek amacıyla yaptığımız bir dakikalık yayında bile 150 kişi bağlandı siz düşünün. – Hadi fazla yayın yapan yok anlarımda duvarı çektik 3 kişi takip etmiş nedense bizde mantığını çözemedik- : )

Uygulamayı açtığınızda önce buludnuğumuz konumu seçiyoruz. Zaten 6 tane seçeğimiz var, ardından giriş yapabilmek için size 4 farklı seçenek sunuyor. Bunlar Facebook, Twitter, Google + ve Telefon numarası. Seçtiğiniz bir tanesi ile gerekli izinleri vererek giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Profilinizi düzenleyebilir ve fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Gelelim yayın yapma kısmına. Yayın yapabilmek için öncelikle kendinize bir kapak fotoğrafı belirlemeniz gerekiyor. Yayın yaptığınız sırada bu fotoğraf gözükecek çünkü. Ardından yayına başlıyoruz. Ama şunları belirtelim; Cinsel, Sağlıksız içerik – sigara içmeye özendirmek gibi-, Yada konusu suç teşkil edilen yayınlar yaparsanız banlanırsınız ve aynı bilgiler ile NonoLive’ye giriş yapamazsınız arkadaşlar. Yayın sırasında ister sesli istersede mesajlar kısmından konulabilir, aykırı gördüğünüz kişileri yayınınızdan atabilirsiniz. Yada istediğiniz herhangi bir kişiye hediye gönderebilirsiniz.

Yine aynı şekilde sizde yayınını izlediğiniz kişilere sizde hediyeler gönderebilir, yayını beğenebilir ve kişiyi takip edebilirsiniz. Uygulamayı appstore ve playstore üzerinden indirebilirsiniz arkadaşlar. İndirme Linklerini aşağıda paylaştık.

indirme_butonu

play_store_button

apple-appstore-big

Evet arkadaşlar uygulama bu şekilde. Kafanıza takılan bir şey olursa yada merak ettiğiniz, yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler.

Bir önceki yazımız olan PEWDİEPİE'S TUBER SİMULATOR NEDİR ? NASIL OYNANIR ? başlıklı makalemizde pewdiepies youtuber simülato nedir, pewdiepies youtuber simülator ve pewdiepies youtuber simülator indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Şunlarada bi bakın

MOBİLE LEGENDS NEDİR ? NASIL OYNANIR ?

Merhaba arkadaşlar yazımızda son günlerin popüler mobil moba oyunu olan Mobile Legends’i tanıtacağız. Telefonunuzda moba …

11 Yorumlar

 1. Send kasma benim telefonumda mevcut değil. Telefon markam samsung galaxy grand prime. İlginiz için teşekkür ederim

 2. bu app’nin minimum sistem gereksinimi nedir. Eski bir telefona kurulum yaptım, makinede 4.4 var ancak cihaz canlı yayın desteklemiyor hatası alıyorum.

  • hasan

   7 Nisan da güncelleme geldi, son sürümünü yükseltme yaptınız mı hata vermemesi gerekiyor. Uygumala ayarlarında ön bellek ve eski verileri silerek yeniden güncel sürümünü yüklemenizi tavsiye ederim. Ayrıca internet hızınıyla da alakalı olabilir sonuçta bir server sistemine bağlandığı için yavaşlıktan dolayı hata alıyor olabilirsiniz.

 3. Peki bu hesabi nasil kapatilabilir

 4. Yayın yapanlar ücret kazanıyormus aylık. Nasıl olacak bilen varmı.

 5. Çok yavaş bir uygulama tavsiye etmiyorum. Sürekli sunucuya bağlanımıyor hatası alıyorum. Yayın yapmak için Bigo, live me gibi alternatifler daha hızlı en azından sorunsuz. Çok kişi olsun diyorsanızda Periscope, meerkat gibi türevler daha iyi. Çok Türk olsun diyorsanız Bigo Live. Nonolive’i tavsiye etmiyorum bağlantı sorunundan dolayı, ancak az kişi olsun istiyorsanız kullanılabilir

 6. Ya yermek gibi olmasın ama ortamı diğer türevlerine göre çok kötü
  Hem az kişi/yayıncı hem de ortalık küfür, sapıklık dolu. Türk yayınlar bile dona dona bi hal oluyor. Alt yapı kötü tamam birşeyler yapılmaya çalışılmış ama çok ciddi eksiklikler var yani yayına dansöz çıkarmak yerine bunlar giderilebilir görüşündeyim.

 7. Ya ben bastığmda videoy yada kişinin ustne dnuyr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.