Pazartesi , 11 Aralık 2023
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Modem Kapandı Açılmıyor

Modem Kapandı Açılmıyor

Sponsor Reklamlar
300x250

Modemler internete bağlantı kurmamız da en önemli parçalardan birisidir. Bu makalemizde modem kapandı açılmıyor sorunu ile ilgili genel olabilecek problemler ve çözüm önerilerimizi sunacağız. Modem durduk yere kapanıyorsa kesinlikle bir problem vardır. Bununla ilgili bazı ipuçlarını paylaşalım.

Modemin ışıkları yanmıyor ne yapmalıyım ?

İlk olarak modemi çalıştığında belli bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor ve tekrar açılmıyorsa modeminiz kesinlikle bozulmuştur. Diğer bir ihtimal ise modem çalışırken direkt kapanmış ve hiçbir şekilde açılmıyorsa aynı şekilde modem bozulmuş anlamına gelmektedir. Peki neden durduk yere modem bozulur veya bu şekilde bir sıkıntı çıkar. Modem belli bir süre çalışıp sonra kendini durduruyor ise ve fişi taktıktan sonra tekrar aynı şekilde belli süre çalışıp tekrar kapalı konuma düşüyorsa modem içerisindeki bir parçanın kendiliğinden işlevini yitirmesi anlamına gelmektedir. Yani bunun da direkt olarak anlama modem bozulmuş ya da tamir görmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Öncelikle modemlerin belli bir ömrü vardır. Yani modem içerisine kullanılan kondansatör, diyot, trafo veya direnç gibi parçaların ömrünü tamamlayarak modemi kullanılmaz hale getirmesinden kaynaklıdır. Diğer bir neden ise ani elektrik kesilmesi, yıldırım düşmesi gibi yüksek voltaj gelmesi ile ilgili modemin trafo çıkışının yanması ve bu şekilde modemin bozulmasına sebep olmaktadır. Fişe takmanız halinde modeme elektrik gelmiyor ise kesinlikle modem bozulmuş veya tamir görmesi gerekmektedir.

Bu şekilde bir sorun başınıza geldiğinde yapmanız gereken stabil olarak modemi takip etmek olacaktır. Yukarıda yazdığımız sorunları tekrar tekrar yaşamanız halinde modeminiz kesinlikle bozulmuş kanısına varabilirsiniz. Bunun içinde burada yazdığımız en iyi modem ve markaları yazısını okuyarak modem ihtiyacınıza dair ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir