GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Modem Çalışıyor Ama İnternet Yok

Modem Çalışıyor Ama İnternet Yok

Sponsor Reklam

Modem çalışıyor fakat modem üzerinde internet yok aslında bu sorun birçok kişi tarafından yaşamdan ve kolay bir şekilde çözümü bir olan bir sorundur. Gelin bu sorunla ilgili genel bilgileri sizlere anlatalım. Öncelikle modemin çalıştığından kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Peki modem nasıl çalışır ? modeme fişe taktığınız da power ışığının yanması çalışıyor anlamına gelmeyebilir. Modemde ışığın yanması sadece modemin aktif olarak çalışmaya hazır olduğu anlamındadır. Yani modem içerisindeki bir parçanın arızalanması durumunda ışığında yanması durumu olabilir. Bunun için sırasıyla hangi tip sıkıntı yaşadığınızı bizlere yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Modemin ışıkları yanıyor ama bağlantı yok

Modemin aktif olarak çalışması için Power ışığının ve DSL ışığının sürekli yanıyor olması gerekmektedir. Bu ışıklar yandıktan sonra modem üzerinde bulunan İnternet yazılan ışığında yanıp sönmesi gerekiyor. Bu adımları tamamladıktan sonra modemin İnternet ile bağlantı kurmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Bu aşamadan sonra bilgisayar üzerinden yapacağınız ayarlarla sıkıntısız bir şekilde İnternete bağlanabilirsiniz. Bu ayarlar yaptığınız halde yine de internete bağlanmıyorsa modemin ip adresine giriş yaparak internetin bilgisayara gelip gelmediğini kontrol ediniz.

Sponsor Reklamlar

Yine de kontrol ettiğiniz halde interneti var olarak görülür fakat internete bağlanmıyorsa bilgisayarınız otomatik olarak ip almıyor anlamına gelebilir. Bunun için ip adresinin modemin ip ile aynı konumlandırılan internete kolayca giriş yapabilirsiniz. İşte burada anlattıklarımız bütün özeti bu ipucu da saklıdır.

Modemde internet var ama bilgisayara gelmiyor ise burada anlattığımız ayarları yapabilirsiniz.  Örneğin TTNET üzerinden satın aldığınız modemin ip si 192.168.1.1 ise bilgisayarımızın otomatik ip adresine çıkartarak elle ip girme deneyiniz burada gireceğiniz ip adresi 192.168.1.42 gibi rakamlar olması gerekmektedir. Attığımız 42 rakama semboliktir 0 ile 254 arasında bir hariç rakam girebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.