GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Modem Arayüz Şifresi Unuttum

Modem Arayüz Şifresi Unuttum

Sponsor Reklam

Modem arayüz şifresini unuttum ? Nereden öğrenebilirim ? Wi-Fi ağınızın şifresi nedir? Varsayılan şifreyi değiştirseniz de değiştirmeseniz de, Wi-Fi şifrenizi bulmak ne yapmanız gerekiyor. Yeni cihazlar ile ağa bağlamak önemlidir. Ağa bağlanmak bir kenarda dursun, bazen modem ayarlarını gözden geçirmek gerekiyor. İşte yapmanız gereken arayüz üzerinden modem bilgilerine ulaşmak olacaktır. Fakat arayüz giriş şifresini unuttu ya da bilmiyorsanız ne yapmanız gerekiyor ? İşte tüm detayları ile birlikte modem arayüz şifre ve işlemleri haberimizde…

Modem arayüz şifresi unuttum (Türk Telekom)

Öncelikle modemin marka ve modeli bilmeniz gerekiyor. Daha sonra burada bahsettiğimiz konu üzerinden fabrika ayarı olan modem giriş bilgisi, kullanıcı ve şifre bilgisini girerek denemeyi çalışınız. Eğer burada belirttiğimiz konuda giriş bilgisi ile sisteme giriş yapmıyorsanız, aşağıdaki adımları tek tek uygulamanız gerekiyor.

İlk olarak sıfırla düğmesini kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekiyor.

Sponsor Reklamlar

ADSL Router’ın arkasında fabrika ayarlarına sıfırlama düğmesi bulunur. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için, sıfırlama düğmesini bir ataş ile basılı tutun ve ünitenin önündeki Led durumuna göz atın. Durum ışığı söndüğünde sıfırlama düğmesini bırakın ve yaklaşık 20 saniye sonra led tekrar yanacaktır ve ardından varsayılan IP adresini (192.168.1.1) kullanarak yönlendiriciye erişebilmelisiniz.

Sıfırlama işlemi yaptıktan sonra, web arayüzü kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapacağız.

Adım 1. Bir web tarayıcısı açın ve ADSL Router’ın IP adresini yazın (varsayılan değer 192.168.1.1). Enter tuşuna basın .

Adım 2. Enter Girişi adını ve şifreyi (varsayılan yönetici / admin). Tıklayın Giriş .

Adım 3. Üstteki Araçlar sekmesine tıklayın . Soldaki Sistem Komutlarına tıklayın .

Adım 4. Ünitede fabrika ayarlarına sıfırlamak için Geri Yükle düğmesine tıklayın .

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Modem Kurulumu Nasıl Yapılır ? (TTNET) başlıklı makalemizde türk telekom modem kurulumu, türk telekom modem kurulumu tp link ve türk telekom modem kurulumu yalın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.