GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / LOL PİNG DÜŞÜRME

LOL PİNG DÜŞÜRME

Sponsor Reklam

Ping-Latency sorunu bir gamerı en çok çıldırtan sorunlardan biridir. Özellikle de bizim açımızdan ele alırsak ülkemizdeki internet altyapısının kötü olması ve oyunlarda bağlandığımız sunucuların hemen hemen tamamının yurt dışında olması sebebiyle genel olarak pinglerimiz oldukça yüksek ve zaman zaman milletçe bir sinir krizi geçirmiyor değiliz.. Şahsen kendi adıma pingi düşürmek için neler yapılabileceğine dair sürekli forumlarda araştırıyorum geçenlerde aşağıda paylaştığım bir programa rastladım.

Ping sorununuzu kökten halledecek diyemeyeceğim ancak gözle görülür bir etkisi var.

Programı başlatmadan önce yapmanız gereken bir kaç bir şey var arkadaşlar öncelikle bunları bir bir uygulayacağız.

Birincisi ; Arka planda herhangi bi program çalışıyor olmayacak ctrl + alt + delete ile kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarınızda lolden yahut oynadığınız oyundan başka bir program açık olmamalı.

İkicisi ; Modeme restart atın, ancak! atar atmaz da modemi başlatmayın en az 10 saniye bekleyin. (Ayrıca internetinizin çok yavaşladığını farkettiğiniz durumlarda da bunu yapabilirsiniz, etkili oluyor)

Üçüncü olarak da aşağıda linkte verdiğim programı kurup başlatıyoruz kendisi zaten arkaplanda çalışıyor ve pinginize gayet olumlu bir etki sağlıyor..

Sponsor Reklamlar

İndirmek İçin;
MediaFire Linki; CfosSpeed

Ayrıca arkadaşlar çoğunuz zaten biliyorsunuzdur ancak bir kaç not eklemeden konuyu kapatmak istemiyorum.
Not 1 ) Online oyun oynarken dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden biriside Windows Updatenizin kapalı olması gerekmektedir. Eğer açık olursa update windowsunuzun güncellemelerini otomatik olarak yükleyecektir. Buda oyunda pinginizin yükselmesine neden olacaktır.Peki Windows Update nasıl kapatılır diye soracak olursanız şu şekilde yapıyoruz. Denetim Masası>Sİstem ve Güvenlik>Windows Update>Ayarları Değiştir> Güncelleştirmeleri denetle ancak yükleme ve kurma kararını bana bırak seçeneğini seçiyoruz.

Not 2) Varsa kullandığınız wifiye bağlı olan telefonunuzun wifi bağlantısını oyun oynadığınız zamanlar kesin veya güncelleştirmeleri otomatik yükleme ayarlarını değiştirin.

Tabi bu son bahsettiklerim genel ping sorunlarından ziyade zamansız yaşanan ping artışlarını engellemek içindir.Eğer sizinde bu konuda bildiğiniz bir çözüm varsa yorum yaparak bizimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsiniz. Şimdilik bu yazıyı burada sonlandırıyoruz. iyi eğlenceler arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.