GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Laptopu TV’ye Bağlamak (HDMI) 2019

Laptopu TV’ye Bağlamak (HDMI) 2019

Sponsor Reklam

Laptop ya da masaüstünüzü HDMI aracılığıyla nasıl bağlayacağınız hususunda bilgileri sizlerle paylaşacağız. İlk aşama olarak 1 tane HDMI almanız gerekiyor. Daha sonra HDMI kablosunun bir ucunu PC’ye bağlayın. Bir masaüstü bilgisayarınız varsa veya dizüstü bilgisayardaki klavyenin bir tarafında HDMI yuvası genellikle CPU’nun arkasındadır.

  • Bazı PC’ler normal bir HDMI bağlantı noktası kullanabilir, diğerleri ise bir HDMI mini veya MiniDisplay bağlantı noktası kullanır.
  • HDMI mini ve MiniDisplay kabloları için, kablonun bir ucu bilgisayarınıza takabileceğiniz bir HDMI mini veya MiniDisplay kablosu, diğer ucu normal boyutlu bir HDMI kablosu olmalıdır.
  • Her bilgisayarda bir HDMI bağlantı noktası yoktur. Bazı eski bilgisayarlar bir VGA veya DVI kablosu kullanabilir. Bunları bir adaptör ve ayrı bir ses kablosu kullanarak bir TV’nin HDMI bağlantı noktasına bağlayabilirsiniz. HDMI veya başka bir video çıkış bağlantı noktası olmayan bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bir USB-HDMI adaptörü satın alabilirsiniz. PC’nize ek bir yazılım yüklemeniz gerekebilir.

hdmi-pc-tvye-baglama

Sponsor Reklamlar

Kablonun diğer ucunu TV’ye bağlayın. TV’nizde boş bir HDMI bağlantı noktası bulun ve kablonun diğer ucunu buna bağlayın. Bağlantı noktaları genellikle “HDMI” ile numaralandırılmış ve etiketlenmiştir.

  • Hangi HDMI portuna bağlandığınızı not edin.
  • PC’nizden TV’nize bağlamak için gereken doğru uzunlukta bir HDMI kablosu satın aldığınızdan emin olun. Gerekirse mesafeyi ölçün.

hdmi-pc-tvye-baglama2

TV’deki HDMI kaynağını seçmek için TV uzaktan kumandasını kullanın. Televizyonda veya uzaktan kumandada “Kaynak” veya “Giriş” veya benzeri bir şey yazan bir düğme arayın. PC’nizi de bağladığınız HDMI bağlantı noktasını seçmek için bu düğmeyi kullanın.

PC ile TV’yi birbirine bağladıktan sonra, bazen TV otomatik olarak bilgisayarınızın monitöründe ne olduğunu gösterecektir. Boşsa, TV’nizi Windows 10’da algılamak için Yöntem 2’yi kullanın. Bilgisayarınızın hangi HDMI kaynağına bağlı olduğunu bulmanıza yardımcı olmak için HDMI bağlantı noktalarındaki sayı etiketlerini kullanın.

hdmi-pc-tvye-baglama3

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.