GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Kablosuz HDMI Nedir?

Kablosuz HDMI Nedir?

Sponsor Reklam

Kablosuz HDMI, TV’nize bilgisayarınızdan, Blu-ray oynatıcınızdan veya oyun konsolunuzdan kablosuz olarak HD video ve ses gönderdiğiniz anlamına gelir. Kablolu bağlantıların yerine, bu uzun, çirkin HDMI kablosunu değiştiren her iki ucuna bir verici ve alıcı takacaksınız.

Yalnızca Blu-ray oynatıcınıza (veya diğer cihazınıza) bağlı bir vericiyi ve TV’nize bir alıcı kullanarak, ek kurulum yapmadan ikisi arasında kablosuz bağlantı kurarsınız. Anında birbirleriyle konuşmaya başlarlar. Bazı kablosuz HDMI kitlerinin güç adaptörleri vardır ve diğerleri doğrudan takılı oldukları cihazlardan güç alırlar.

Sisteminizi dakikalar içinde kurmanız için gereken her şeyi içeren kablosuz HDMI kitlerini çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Medya yürütücünüzün TV’nizden alabileceği mesafe değişebilir. Bazı sistemler 10 metreden fazla çalışırken, diğerleri 30’un üzerindedir. Bazı durumlarda, sisteminizi bağlamak için bir sahaya ihtiyacınız olacaktır.

Kablosuz oyun denetleyicileri kullanarak, kablosuz HDMI aygıtınızı yerleşik kızılötesi bağlantı noktalarından denetleyebilirsiniz.

Kablosuz HDMI Ne Değildir?

Kablosuz HDMI, bir ev WiFi ağı kullanan Chromecast cihazına veya diğer akışlı medya cihazlarına benzemez. Ayrıca ekran yansıtma yoluyla Miracast veya Intel’in WiDi gibi çalışmaz. Bunun yerine, medya kaynağınızla TV arasında telsiz doğrudan bir bağlantı olduğundan, kalitede bozulma veya yüksek gecikme olmaz.

Sponsor Reklamlar

Fiyat aralığı olarak 74 TL’den başlayıp 500 TL’ye kadar ulaşan farklı model ve tiplerde aygıtlar bulabilirsiniz.

Neden Kablosuz HDMI Kullanmalı?

Kablosuz HDMI’ya geçmek isteyebileceğiniz en önemli nedenler kolaylık ve artık kablo karmaşası son veriyor. TV’nizin etrafındaki alan genellikle bu şekilde devam eden onlarca kabloyla doludur. Bu çözüm kablosuz HDMI kullanmanızdır.

Kablosuz HDMI‘nın bir diğer önemli yararı saydığımızdan daha fazladır. Kutunuz veya başka bir cihaz gibi, kaynaktan farklı bir odada bulunan TV’nize bir sinyal gönderebilirsiniz. Böylece kablo geçirmek için delme ve kırmaya son diyebiliriz.

Kablosuz HDMI sadece evde değil; ofiste de harikalar yaratıyor. Bir sunumu dizüstü bilgisayarınızdan konferans odası projektörüne veya TV’ye saniyeler içinde kolayca aktarabilirsiniz. Kablosuz HDMI uygulamaları sonsuzdur.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Flash Bellek Kurtarma 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.