GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / İphone Sürekli Reset Atıyor (ÇÖZÜM)

İphone Sürekli Reset Atıyor (ÇÖZÜM)

Sponsor Reklam

İphone telefonlarda sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi de Telefonun çalışır vaziyetteyken, kendi kendini resetlemesidir. Böyle durumda ne olduğunu anlayamadan telefonu tekrar açmayı deneriz ve gün içerisinde defalarca telefonun kendisini resetlediğine şahit olabilirsiniz. Öncelikle İphone telefonunuzun bataryasında bir sorun olup olmadığını anlamanız gerekmektedir.

Bunun için telefonunun bataryasını yenileyerek sorunun devam edip etmediğine bakabilirsiniz. Eğer İphone telefonunuz kendisini resetlemeye devam ediyorsa, bilgisayar üzerinden telefonunuzun ayarlarını güncelleyerek, bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İphone sürekli yeniden başlıyor (ÇÖZÜM)

İphone telefonunuzun bataryasını değiştirdikten sonra resetleme sorunu hala devam ediyorsa, telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra, Telefonun güç düğmesi ve ana ekran tuşuna aynı anda basılı tutuyoruz. Telefon kapandıktan sonra elimizi güç düğmesinden çekerek, diğer tuşa basılı tutmaya devam ediyoruz. Bilgisayar ekranına uyarı geldikten sonra telefonu bırakarak, bilgisayara geçiyoruz. Karşımıza İphone kurtarma modu ekranı çıkacaktır. İphon’a geri yükle tuşunu tıklayarak, karşınıza gelen uyarıyı dikkatlice okumalısınız. Çünkü bu işlemle birlikte İphone telefonunuzun fabrika ayarlarına geri dönmesini sağlamış olacaksınız.

Sponsor Reklamlar

Telefondaki bilgilerinizi kaybetmemek için verilerinizi önceden yedeklemeyi unutmayın. Bu konuda itunes programı size çok yardımcı olacaktır. Telefon içerisinde yer alan bütün dosya, müzik ve resim gibi bütün dosyalarınızı buradan yedekleme imkanı olacaktır. İtunes program aracılığıyla telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra programı çalıştırarak menülerden telefonda yer alan müzik ve resim klasörlerinden istediklerinizi seçerek bilgisayara yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra telefonunuz eski sağlam haline dönecektir.

İphone sürekli kapanıp açılıyor

Telefon sürekli olarak kapanıp, açılıyorsa son adımda yazılım güncellemesi yöntemini deneyebilirsiniz. Böylece telefon için gerekli yazılım güncelleme ile birlikte telefonun ios yazılımını güncel hale getirerek sorunları ortadan kaldırmış olacaksınız. Aynı zamanda telefon yazılımı ile kullandığınız program yazılımlarını da güncelleme yaparak telefonunuz da herhangi bir hata ve sorun çıkmasına karşı önlem almış olacaksınız.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Klavyede Bazı Tuşlar Çalışmıyor başlıklı makalemizde klavye tuşları basmıyor nasıl düzelir ve klavyede bazı tuşlar çalışmıyor laptop hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Yorumlar

  1. hocam çözüm olmadı yardımcı olur musunuz

  2. bataryayı yalaşık 4 ay önce değiştirdim telefon iphone 5 16 gb . ios 10.3.3 jailbreak attıktan sonra bu sorunlar karşılaştım hiç durmadan şarjı bitene kadar reset atıyor neredeyse ard arda 10-20 kere jailbreaki sildim restore ile ama hala devam etti tekrar restore ettim sorunu halen devam ediyor çok can sıkıcı bi durum yardımcı olabilecek varmı

  3. hocam sorun çözüldü çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.