GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / iPhone Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlanır?

iPhone Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlanır?

Sponsor Reklam

İphone şifremi unuttum acaba nedir ? Aslına bakarsanız bu soruyla sürekli olarak karşılaşıyoruz. Burada anlatacağımız yöntemler ile %100 açma garantisiyle şifreyi unutsanız bile, çözüme kavuşacaksınız. IPhone telefonlar son yıllarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu telefonların açılışı sırasında kullanılan bir şifre bulunmaktadır. Bu şifrenin unutulması halinde telefonunun açılması mümkün görünmemektedir.

Bu konuda bazı yöntemler kullanılarak telefonun şifresi sıfırlamakta ve telefona giriş yapılabilmektedir. Şifrenin telefonda bulunması kişisel bilgilerin korunması adına önem arz etmektedir. Şifrenin unutulması ve sıfırlanması durumunda telefondaki tüm bilgiler saklanabilmekte ve veri kaybı yaşanmamaktadır.

İphone ekran kilidi unuttum nasıl açılır ?

İPhone şifresinin unutulması durumunda bilgisayardan yardım alarak bu sorunun çözümü sağlanmaktadır. Bunun için bilgisayara itunes yazılımın son sürümünün yüklenmesi ile başlanabilir. Bu yazılım bilgisayara kurulduktan sonra telefon bağlantı kablosu ile bilgisayara bağlanır.

İtunes programı yardımı ile telefonun yedeklemesi yapılır. Telefonun tüm verileri yedeklendikten sonra telefonun açma kapama tuşu ve Home tuşuna aynı anda basılması gerekmektedir. Connect to itunes yazısı görüldükten sonra bilgisayar ile telefon arasında bağlantı kurulmuş olacaktır. Bu bağlantıdan sonra fabrika ayaralarına dönülmesi ile ilgili bir uyarı gelecektir. Bu istek onaylandığında telefon sıfırlanıp açılacaktır. Bilgisayarda bulunan itunes programında bulunan yedek verilen telefona yüklendiğinde İPhone telefonun şifresi sıfırlanmış olacaktır ve hiçbir veri kaybı yaşanmayacaktır.

Sponsor Reklamlar

İphone sıfırlama parolası bilmiyorum

Parola sıfırlama işlemi yukarıda belirttiğimiz gibi olacaktır. Yinede kısa anlatımlarla açıklama gerekirse;

1.Bilgisayara yazılım indirilmesi
itunes programını bilgisayara indirerek kurunuz.
2.Telefonu bilgisayara bağlama
Usb kablo ile bağlantınızı yapınız. 
3.Telefon üzerinden yapılacak işlem
Power ( Açma – kapama tuşu) ve Home tuşları aynı zamanda basınız. Daha sonra ekranda Connect to iTunes yazacaktır. Bu işlemi yazıyı görene kadar yapmanız gerekiyor.
4.Telefonu fabrika ayarlarına çekme
Restore yaparak şifrenizi sıfırlayacaksınız. Böylece şifreyi unutsanız bile, telefon yeniden fabrika ayarları ile açılacak ve şifre bölümünü atlayacaktır.

İphone kilitlendi nasıl açabilirim ?

Anlattığımız yöntem ile çok kolay bir şekilde bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca burada anlattığımız yöntemleri Iphone telefonlarının tüm modellerinde yapabilirsiniz.

İphone 4

İphone 5

İphone 6

İphone 7

İphone 7s

İphone 7 plus

İphone 8

Takıldığınız tüm noktalarda bize yorum bölümden yazabilirsiniz. En geç 24 saat içinde sorunuz cevaplayacağız.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan İphone Açılmıyor Elmada Kalıyor başlıklı makalemizde iphone açılmıyor ve iphone açılmıyor kesin çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Yorumlar

  1. home ve power tuşlarına aynı anda basılı tuttuğumda kapanıp açılıyor ne yapmalıyım

  2. home ve power tuşlarına aynı anda basılı tuttuğumda kapanıp açılıyor

  3. Ben ekran kilidimi unuttum sonra formaf attirdim apple kimligi parolama yanlis dedi ve etkisiz hale getirdi ne yapabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.