GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 10 Aralık 2018
Anasayfa / TEKNOLOJİ / İphone Rehberi Sim Aktarma

İphone Rehberi Sim Aktarma

Sponsor Reklam

İphone telefonlar, diğer telefon özelliklerinden farklı olarak çalışmaktadır. Programları, işletim sistemi, uygulamaları ve telefon üzerinde teknik olarak gerçekleşecek her türlü işlemi farklı özelliktedir. Cep telefonlarında telefon rehberine kayıtlı olan kişileri, sim karta aktarma işlemi yedekleme ve sim kartın başka telefonda kullanıldığında rehberi görebilmek açısından önemlidir. İphone telefon modellerinde, telefon rehberi sim karta nasıl aktarılır? Bu konuda açıklama yapacağız.

İphone telefon modellerinde sim kart kişilerini görmek mümkün değildir. Sadece telefona kayıt yaptığı kişileri görebilirsiniz. Ayrıca itunes program üzerinden rehber, resim ve müzik gibi dosyalarınıza ulaşarak buradan da kurtarma işlemini yapabilirsiniz. Telefon üzerinde bulunan rehber vb dosyalarını kısa zaman aralıkla ile yedeklemenizi ve güncelleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Sponsor Reklamlar

İphone rehberini sime kopyalama

Yeni aldığınız bir İphone telefona sim kartınızı taktığınızda, telefon rehberini görebilmek için rehberi telefona kopyalamanız gerekmektedir. Bunun için telefonun ayarlar bölümünden, mail, kişiler, takvimler bölümüne tıkladıktan sonra, sim kart kişilerini aktar tuşunu tıklamanız gerekiyor. Sadece bu işlemle, tüm rehberdeki kişileri, telefona kopyalayarak görebilirsiniz.

İphone rehberi yedekleme

Sim kartınızı başka bir kişinin İphone telefonunuza taktığınızda da aynı şekilde, telefon rehberinizi göremezsiniz. Telefon Rehberini görebilmek için yukarıda belirtilen işlemleri aynı şekilde tekrar ederek, rehberi telefona kopyalamanız gerekmektedir. Çünkü İphone telefonları güvenlik konusunda diğer firma telefonlarına göre biraz daha önem arz ettiği için gerekli adımları yapmadan rehbere ulaşım sağlanamamaktadır. Gerekli adımları yaptıktan sonra ancak kendi rehberinizi açabilir ve görüntüleme işlemini yapabilirsiniz.

Sonuç olarak sim karttaki numaraları telefona aktarma (iphone) detaylarını sizlerle paylaştık. Takıldığınız noktalarda bize yazabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır? başlıklı makalemizde bilgisayardan tv'ye hdmi görüntü aktarma ve HDMI kablo ile TV bağlantısı yapamıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.