Anasayfa / TEKNOLOJİ / MODEM DESTEK / Huawei HG658 V2 Kurulumu ve Özellikleri

Huawei HG658 V2 Kurulumu ve Özellikleri

2Konumuz içerisinde Huawei HG658 V2 modem hakkında pek çok soruyu yanıtlamış olacağız. Modem kurulumu, güncellemesi, özellikleri, home gateway, port açma veya arayüz şifresi nedir ? gibi soruları yanıtlayacağız. Ayrıca bazı yaşanan sorunları çözmeye çalışacağız. Örneğin bağlantı sorunu, şifre değiştirme, engelleme, home gateway şifre, hız kısıtlama, port yönlendirme veya modem resetleme nasıl yapılır ?

Öncelikle piyasa araştırmasını birlikte yapalım. Aşağıda ki resimden anlaşılacağı gibi sadece n11 de 149.90 TL fiyattan satılmaktadır. Bu modem TURKCELL (Super Online) tarafından tercih edilen modem olduğunu unutmayınız.  Özelliklerine gelin yakından bakalım. VDSL2 Modem 300 Mbps 4 port + usb seçenekleriyle özellikleri karşımıza çıkıyor.

Modemin fişi takarak, güç düğmesine basınız. Daha sonra bilgisayardan tarayıcınızı açınız. Adres bölümüne 192.168.1.1 yazarak Tamam tuşuna basınız. Karşınıza kullanıcı adı ve şifre bölümü gelecektir. Buraya;

Kullanıcı adı :  admin            (küçük harfle yazınız)

Şifre                  :  superonline   (küçük harfle yazınız)

Daha sonra oturum aç butonuna basınız. Daha sonra karşınıza modemin arayüzü karşınıza gelecektir. Aşağıda adımlarla ile resimlerle gösterilmiştir. Üzerine açıklamalar yapılmıştır. Yine de takıldığınız noktalar olursa lütfen yorum bölümüne yazınız.

Huawei HG658 V2 Modem Özellikleri

Marka Adı : Huawei

Versiyon ve Sürüm : HG658 V2

Modem Hızı : 300 Mbps

Port Sayısı : 4 Port

USB : VAR

3 Yorumlar

 1. Alıntı:
  Modem kurulumu, güncellemesi, özellikleri, home gateway, port açma veya arayüz şifresi nedir ?

  Modem güncellemesi, özellikleri, home gateway, port açma? adına hiçbirşey yazmamışsınız.

  • kardeşim konuda sadece modem kurulumu ile ilgili bilgiler verdik, en çok karşılaşılan sorunlar olarak kurulum sırasında yaşanılan hatalar oluyor, senin sorduğunu konular biraz daha modem kurulumuna hakim az çok işi bilen birisinin yapacağı işler olduğu için konu altında yorumlardan sorular ve karşılaşılan hatalar ile ilgili çözümleri sizlere sunabiliriz.
   Senin de modemle ilgili sorunların varsa buradan yazıp yardımcı olmaya çalışalım.

 2. hg 658c modeme airties 4410 ve 4420 tanıtmak istiyorum. mesh ayarlarında ap bul ve tanıtma var ama huaweide böyle bir seçenek bulamadım yardımcı olurmusunuz, bütün ayarlarım tamam sadece hg658c de AP LERİ TANITMAM LAZIM. şimdiden teşekkürler. kolay gelsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.