GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / GENEL / GTA:SA Çok Oyunculu Oyun Modu (Multi Theft Auto )

GTA:SA Çok Oyunculu Oyun Modu (Multi Theft Auto )

Sponsor Reklam

GTA:SA Çok Oyunculu Oyun Modu (Multi Theft Auto )

Merhabalar GTA sever oyuncu arkadaşlar;

Bu yazımızda sizlere  Multi Theft Auto GTA: San Andreas adlı oyununun çok oyunculu ve ücretsiz olarak oyun severlere sunulduğu çok oyunculu bir platformu olan modunu açıklayacağız. Çok güzel ve keyifli vakitler geçireceğiniz bu modda farklı farklı oyun senaryo ve hikayeleri ile birlikte adeta kendinizi oyuna kaptırarak eğleneceksiniz.
MTA: SA Grand Theft Auto adlı fark oluşturan oyunun online yani çok oyunculu oynanabilir versiyonudur. Bu oyunda sadece 100-150 tane Türk sunucusu bulunduğu söylenebilir. Oyundaki tüm sunucular şu an neredeyse 3000’e varmış durumda. Çok fazla katılım ve oyuncu olduğu için bazen sunucular da yer bulamama ve otomatik atma gibi sorunlar ara sıra yaşanmaktadır.

MTA : SA Server Özellikleri :
MTA: SA ‘da yukarıda da belirttiğimiz gibi bir çok sunucu mevcuttur. MTA: SA ‘da her sunucunun farklı türlerde oyun modları vardır. Oyun içinde genellikle en çok kurulan sunucular ” Roleplay ” yani gerçek hayat anlamını taşıyan bu moddur. Türk sunucular ise genelde ” Freeroam ” yani serbest mod üzerine kuruluyor.

MTA : SA Oyun Modları :

Destruction Derby : Bu modda farklı haritalarda oynayabilir, bu mod diğer modlara göre yani ” Freeroam, roleplay ve dayz’” ‘e göre kesinlikle farklıdır. Sunucudaki kişi sayısına göre araçlar olur ve harita üzerinde diğer araçları platformdan düşürmeye, veyahut vurarak onu patlatmaya çalışabilirsiniz. Sona kalan kişi o tur 1′ incisi olmuş olur ve diğer oyunculara göre daha sunucuda ekstra özellikler kazanabilir. Bu exp olabilir para olabilir veyahut başka bir şey olabilir.

Sponsor Reklamlar

Deathmatch :
Deatmatch modu oyuncuları yarışa daha çok sürükleyen bir mod olmakla beraber, ” Destruction Derby ” modundaki gibi birbirinize kesinlikle vuramazsınız. Bu modun en dikkat çeken özelliği ise sona kalan değil haritayı bitirenin kazanmasıdır. Her haritada tek bir amaç vardır ” Hunter ” yani oyunda Hunter adlı helikoptere ulaşmaktır. Alışması zor alışıncada bırakması başlaması kadar zor olan modlardan biridir.

Freeroam :
Bu mod Türkiye’de genellikle oynanmaktadır. Serbest bir şekilde ben aracımı oluşturur modifiyemi yapar takılırım derseniz bu mod size göredir yok ben rol yapacağım gerçek hayattaki gibi alın terimle ev araba alacağım derseniz sizin oyun modunuz freeroam değildir.

 

 

Roleplay :Bu modda daha çok kendi karakterinizin hayatını canlandırmalısınız. Araba alım – satım karakterinizin acıkması, vurulması vurulduğunda ölmesi. Bu mod gerçek hayatını oyuna yansıtmak isteyenler için ideal bir moddur.

 

Dayz :Bu modda diğerlerine göre çok farklı diyebiliriz. Bu modda zombilere karşı savaştığınız gibi diğer oyunculara karşı da bir savaş içindesiniz. İnsanlar sizin günlerdir biriktirdiğiniz eşyaları sizi köşeye sıkıştırıp alabilir bu bir hayatta kalma modu ve gerçekten zevkli bir moddur.MTA: SA ‘da genellikle insanlar daha çok oyuncu olan sunuculara giriyorlar. Bu nedenle de çoğu kendine özgü scriptleri olan sunucular oyuncu bulamıyor. Bu sonuçla birlikte de sunucularını kapatmak zorunda kalıyorlar. Lütfen siz siz olun ne olursa olsun kendine özgü olan sunuculara daha çok önem gösterip, girmeye çalışın. Eminim ki o farkı anlayacaksınız.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GTA SAN ANDREAS HİLELERİ (ŞİFRELER) başlıklı makalemizde gta 2 hileleri, gta sa şifreler ve gta san andreas bilinmeyen hileler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.