GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / MOBİL / Google Play Hizmetleri Durduruldu

Google Play Hizmetleri Durduruldu

Sponsor Reklam

Google Play Durduruldu hatası ile son zamanlarda sıkça karşılaşıyoruz. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor. Milyarca kullanıcıya hizmet veren Google Play, hataları ile konumuzda tüm sorunların çözümlerine değinmek istiyoruz. Bir çok uygulamayı içerisinde barından platformda bazen işinde gitmeyen durumlar olabiliyor. Google Market olarak bilinen uygulamada fazlaca karşımıza çıkan hata ve çözüm önerileri…

Google Play Hizmetleri Hatası Çözümü

Dünyada en çok uygulama marketlerinin başında gelen Google Play Hizmetleri ile hata ve çözümleri ile bilgiler vereceğiz. Oldukça kullanışlı program bazen durumlarda istemediğimiz sonuçlarla karşılaştırabiliyor. Bunlardan en sık karşılaştığımız türü ise “durduruldu hatası” olarak biliniyor. Peki bu durumda ne yapmak gerekiyor ? Çözümleri nelerdir ?

Eski ismiyle Android Market, bilinen adıyla Google Play dünyanın rakipsiz en iyi platformudur. Android kullanıcıları için bir çok uygulamayı içerisinde barından sistem sayesinde her şeye kolayca ulaşabiliyoruz. Android SDK aracıyla ile geliştiren ve tamamen açık kaynak kodlu olan kullanmayan yok. (Apple kullanıcıları hariç)

Gelin çözüm önerileri ve adımlarını inceleyelim.

Google Play Neden Hata Verir ?

Hatalar bir çok sebebe bağlı olabilir. Bu durumda hatanın tam tespitinin yapabilmek için iyi analiz gerekir. Hata durumda hangi hata ile karşılaşıldığını bilmek gerekir. Telefonunuz hızına ve işlemcisine bağlı olarak hata farklı nedenlerden dolayı üretilir. Bu durumda yapmanız gereken aşağıda ki adımları sırasıyla izlemek olacaktır.

Veri – ön bellek temizlemesi yapın

Yapacağınız adımları sırasıyla izah edeceğiniz. Telefonun markası ve modeli fark etmeksizin, ayarlar bölümü açınız. Daha sonra uygulamaları bölümü seçiniz. “Google Play Store” uygulamasını bularak, durdurunuz. Bunun için “Durmaya Zorla” seçeneğini seçebilirsiniz. Sonra ki adıma aynı bölüm içerisinde “Depolama” bölümü seçerek “Verileri Temizle” ve “Önbellek Sil” alanlarını seçerek onay veriniz.

Son aşama olarak telefonu yeniden başlatın. (Görsel olarak aşağıda gibi yapmanız gerekmektedir.)

Sponsor Reklamlar

 

 

Güncellemeleri kaldırmayı deneyin

Güncellemeler bazen telefon ile uyumsuz olabiliyor. Bu nedenden dolayı durduruldu hatası verebiliyor. Bu durumda yapmanız gereken Google Play Store güncellemelerini kaldırarak eski versiyonuna döndürmek gerekiyor. Şu adımları izleyerek işlemleri yapabilirsiniz.

Uygulamalar -> Google Play Store -> Devre Dışı Bırak -> Güncellemeler Kaldırılıyor -> Telefonu yeniden başlatınız.

Hesabınızı silerek yeniden oluşturun

Bu adımda sıkça karşılaşmadığımız, fakat bazı anlarda durduruldu hatası verebilecek bir durumdur. Yapmanız gereken adımları şu şekilde anlatalım.

Ayarlar -> Hesaplar bölüme giriniz -> Google hesaplarını seçiniz -> Sol bölümlerden 3 noktayı açınız -> Hesabınızı bu bölümden kaldırın ->Telefonu yeniden başlatınız.

Son çare olarak fabrika ayarları

Fabrika ayarlarına döndürmek gelen hatayı engelleyebilir. Telefonunuzun ayarlar bölümüne girerek, telefonu fabrika ayarlarına döndürdünüz. Daha sonra kurulumu yaparak tekrardan işlemlerinizi yapınız.

Telefon marka ve modelleri üzerinden konuşalım. Hangi telefonda bu hata gelmesi durumda ne yapmak gerekiyor ?

Samsung serisi ve modelleri

Google play hizmetleri uygulaması beklenmedik biçimde durdu, gibi hatalarla sıklıkla karşılıyoruz.

Tablet Google Play hizmetleri durduruldu

Tabletlerde aynı sorun olabiliyor. Samsung tabletleri başta olmak üzere bir çok tablet ve modelinde “Google Play Durduruldu hatası” çıkmaktadır. Aynı adımları denemek gerekiyor. Yalnız yapmanız gereken adımları sırasıyla denemeniz gerekiyor.

J7 – J5 – J2 – NOTE 3 – NOTE 2 – S3

Dünyanın en iyi markaları arasında yerini alan Samsung, telefonları ile piyasanın büyük bir bölümünü elinde tutuyor. Başlığımız da belirttiğimiz gibi J7 Prime başta olmak üzere bir çok modelde bu sıkıntıyla karşılaşabiliyoruz. Bu modeller için yukarıda ki adımları uygulayın.

Son olarak bu modeller dışında bluestacks, cyanogenmod, htc desire 820 ve asus markaları için aynı uygulamaları sırasıyla deneyiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Türk Telekom Kalan Bakiye Sorgulama başlıklı makalemizde avea kalan bakiye sorgulama, telekom kalan bakiye sorgulama ve ttnet kalan bakiye sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. Ya bende verileri sil yok ne yapicam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.