GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa / HABERLER / Google, 2018’i 5 milyon müşteri G Suite’e ödeme yaparak sonlandırdı

Google, 2018’i 5 milyon müşteri G Suite’e ödeme yaparak sonlandırdı

Sponsor Reklam

Depolama çözümlerinden makine öğrenmeye dayalı API’lara kadar , işletme Google Cloud için önemli bir pazar haline geldi. 2018 kazanç verilerini açıklayan Google toplamda 5 milyon müşteriye ulaştığını belirtti. Google CEO’su her yıl açıklanan en yeni G Suite rakamları paylaştı. Buna göre 2016 ve 2017 yıllarında olduğu gibi, şirket 2018’i bir milyon yeni müşteriyle sonlandırdı.

“Temel” seviye şu anda 5 ABD Doları ve “İşletme” 10 ABD Dolarıdır. Ancak, nisan ayından itibaren sırasıyla, 6 ve 12 dolara yükselecek. Google Apps İşletme Sürümü, kullanıcı başına / ayda 25 ABD doları olarak kalacak. Google, fiyat artışının son on yılda eklenen yeni özellikleri ve uygulamaları yansıttığını belirtti. Bu artıştan önce Google, Google Apps’in piyasaya sürülmesinden bu yana aynı fiyatı korudu.

Konferans görüşmesi sırasında Pichai, Google Cloud Platform’un (GCP) sayısının, çok yıllı sözleşmelerde de benzer bir artışla 1 milyon dolardan iki katına çıktığını belirtti. Şirket ayrıca daha fazla multi-milyon dolarlık sözleşmeyi imzalamakta başarılı olduğunu yine kanıtladı.

Sponsor Reklamlar

G Suite, müşteri yardımının yanı sıra Gmail, Takvim, Hangouts Sohbet, Toplantı, Sürücü, Belgeler, E-Tablolar ve Slaytlar’ı da uygulamalar yer alıyor. Daha yüksek seviyelerde sınırsız depolama, arşivleme ve denetleme desteği, uygulama geliştirme ve akıllı arama özelliği de bulunuyor. Yalnız buna sahip olmak için ödeme yapmak gerekiyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta Gmail , Android’de ve yakında iOS’ta büyük bir Google Material Theme güncellemesi oldu. Diğer yeni tasarımlarda ise Web’deki Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar yer almaktaydı. Google, ilerlemeye devam ederek şirketin uygulamalarının çoğunun birleştirilmiş tasarım diliyle güncelleneceğini sinyallerini şimdiden vermiş oldu. Diğer eğilimler arasında, verimliliği artırmak ve kendisini rakiplerden ayırmak için makine öğrenmesi gibi ekstra özelliklerde yer alıyor.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan 2019 En Güncel DNS Adresleri (Çok Hızlı) başlıklı makalemizde 2018 - 2019 Güncel Dns Adresleri, 2018 çalışan dns ve 2018 dnsleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.