Pazartesi , 11 Aralık 2023
Anasayfa / TELEFON / Galaxy Note 7’ler artık şarj edilemeyecek!

Galaxy Note 7’ler artık şarj edilemeyecek!

Sponsor Reklamlar
300x250

Galaxy Note 7’ler artık şarj edilemeyecek!

Samsung, kısa bir süre önce piyasaya sunduğu yeni model telefon olan Galaxy Note 7′ nin yaşanan büyük skandalın ardından piyasadan geri çektiğive kullanıcıların elinde şarj olurken patlayan modeli  Note 7 için bir güncelleme yayımlayarak artık cihazların şarj özelliğini iptal edeceğini açıkladı. Büyük sorunlara neden olan ve artık kullanıcıların firmaya olan güvenin sarsılmasından dolayı müşteri kaybı yaşandığı şu dönemlerde yeni bir uygulamaya gidilme kararı alındı.

Samsung,  artık yeni güncelleme ile şarj kapasitesini yüzde 60 ile sınırlamış ve hatta ABD’deki kullanılan cihazların şarj özelliğini tamamen iptal etmişti. Firma güvenlik politakası ve kullanıcı haklarını göze alarak piyasadaki Galaxy Note 7‘lerin yüzde 97’sini geri çağırmayı başardıklarını fakat bazı kullanıcıların inatla ellerindeki cihaza tutunduklarının da altını çizdi. Bu cihazların internet satışlarının yapıldığı, yurt dışı sitelerinde yer aldığı ve kullanıcıların böyle dolandırıcılara dikkat etmesin gerektiğini belirtti.

Ayrıca alınan bu güvenlik önleminin tüm kullanıcılara ulaşmasının bu ay sonuda kadar tamamen olacağını belirterek artık daha fazla müşteri kaybının önüne geçmeye çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Extreme Car Driving Simulatör Android Oyun V4.13 başlıklı makalemizde android Extreme Car Driving Simulatör, Extreme Car Driving Simulatör ve Extreme Car Driving Simulatör android oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir