GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Free Dos Ne Anlama Gelir ? Alınır mı ?

Free Dos Ne Anlama Gelir ? Alınır mı ?

Sponsor Reklam

Son yıllarda yaygınca gördüğümüz FreeDos bilgisayar ne anlama gelir ? Alınır mı ? Kurulu nasıl yapılır ? Bütün bu detaylarına konumuzda değineceğiz. FREEDOS’lu bir dizüstü bilgisayar alınır mı ? Evet alınır ? Kısaca FreeDos demek içerisinde işletim olmayan makine anlamına gelmektedir. Yani satın aldığınızda içerisinde Windows yoktur. Bunu kurmak için hangi adımları yapacağınızı tek tek anlatacağız.

Free Dos Ne Demektir ?

Eski MS-DOS işletim sistemine dayanan bir işletim sistemi ile anlamına gelir. Bu tip bilgisayarı satın almak, yalnızca DOS tabanlı bir işletim sistemi altında çalıştırılabilecek ifadesini taşınmaktadır. Yani bilgisayar, önceden kurulmamış herhangi bir Windows veya Linux işletim sistemi olmadan gelir. Kurulu olmayan sistem içerisine kullanıcının kurulum yaparak açması hedeflenmektedir.

Sponsor Reklamlar

Özellikle bilgisayar satın aldığımız karşımıza çıkan bu ifadeyi daha net bir tanımla açıklama isteriz. Kısa ve net tanımla PC içerisinde herhangi bir sistemin olmadığı anlamına geliyor.

FreeDos Bilgisayar Alınır Mı ?

Bu tip bilgisayarları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Anlattığımız gibi bu tip makinelerde işletim sistemi kurulu değildir. Yani satın alırken çekinecek bir durum yoktur. Sipariş verdikten sonra bir Windows cdsi yada usb ile bu işi kolaylıkla çözebilirsiniz. Piyasaya göre diğer bilgisayar arasında fark bulunmaktadır. Bunun nedeni ise işletim sisteminin satıldığından dolayı pcye ek $40 – $50 dolar arasında fazla yansımaktadır.

Kısacası bilgisayar alırken özellikle FREEDOS olmasına dikkat edin. Hem böylelikle daha para ödemiş olursunuz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.