GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Flash Bellekte Yer Olmasına Rağmen Yer Yok Diyor

Flash Bellekte Yer Olmasına Rağmen Yer Yok Diyor

Sponsor Reklam

Bazen, yeni dosyaları (boyut olarak daha büyük) USB flash sürücüye taşımaya / kopyalamaya çalıştığınızda, “ çıkarılabilir diskte yeterli alan yok ” gibi bir hata mesajı görünür ek bir alana ihtiyacınız var ”. USB’ye bakarsanız, boş yer göreceksiniz. USB sürücüsünde bol miktarda boş alan olmasına rağmen, üzerine yeni veriler kaydetmenize izin verilmeyecektir.

Bu USB için ana neden, yeterli alan sorununun olmadığını varsayılan olarak USB flash sürücünüzün FAT32 dosya sistemiyle önceden biçimlendirilmiş olduğunu ve burada tek bir dosyanın maksimum sınırının 4 GB olduğunu söylüyor. Bu nedenle, USB sürücünüzde kaç GB boş yer olursa olsun, yeni dosyayı kaydetmenize izin vermez. Ayrıca, 4GB’tan büyük bir dosyayı USB sürücüsüne aktarmaya çalıştığınızda yeterli bellek hatası alamazsınız.

O zaman büyük dosyalarınızı USB flash sürücüye kopyalamak / taşımak nasıl? Çözüm, USB sürücünüzün Dosya Sistemini FAT’tan NTFS’ye dönüştürmektir (dosyalar üzerinde boyut sınırı yoktur). USB sürücünüze önemli bir veri kaydetmediyseniz, geleneksel biçimlendirme uygulamasıyla doğrudan NTFS’ye biçimlendirin.

Durumda, USB flash sürücü kaybetmek istemediğiniz önemli verilerinizi tutar, ardından aşağıdaki tekniği uygulayın.

Veri Kaybı Olmadan USB Dosya Sistemini FAT’tan NTFS’ye Dönüştürme Adımları:

 • Hit , Windows ve R bir anda anahtarları
 • Çalıştır penceresine ulaşacaksınız
 • Tip CMD arama sekmesinde ve tıklayın girin
 • Ardından convert x: / fs: ntfs ( USB sürücünüzün x -> sürücü harfi) yazın.
 • Enter tuşuna basın

Dönüşüm işlemi tamamlandıktan sonra bir onay mesajı göreceksiniz. Şimdi, dosyalarınızı USB sürücüsüne kopyalamayı / taşımayı deneyin.

Not: Bu işlem geri alınamaz. USB flaş NTFS dosya sistemine dönüştürüldüğünde, aynı yöntemi kullanarak geri FAT dosya sistemine dönüştüremezsiniz.

Nadir durumlarda, USB cihazınız dosyaları taşımaya çalıştığınızda yeterli yer olmadığını söyler. Ve işaretlerseniz, kullanılan alan USB’nin verisine sahip olduğunu gösterse de hiçbir dosya göstermez. Bu, USB flash sürücünüz ciddi şekilde hasar gördüğünde veya mantıksal olarak hasar gördüğünde gerçekleşir. Bu nedenle, veriler mevcut olsa bile boş görünen USB’den dosyaları kurtarmak için, YupTools Dosya Kurtarma Yazılımını kullanmanız gerekir .

Sponsor Reklamlar

USB Dosya Kurtarma Aracı:

Bu, çevrimiçi olarak kullanılabilen en çok önerilen dosya kurtarma aracıdır. Dünya genelinde milyonlarca memnun müşteriye sahiptir. Araç basit bir arayüz ve güçlü bir algoritma ile tasarlanmıştır, böylece sıfır teknik bilgiye sahip kullanıcılar bile silinmiş USB dosyalarını kurtarmak için kolayca kullanabilirleren kolay şekilde kayıp dosyalar. Yazılım, kurtarılan dosyaları görüntüleyebileceğiniz bir deneme sürümü sunar ve sonuçtan memnun kaldıysanız etkinleştirmek için devam edebilirsiniz. Bu araç, USB ile birlikte harici sabit diskler, HDD, bellek kartları, dijital kameralar, yangın kablo sürücüleri vb. Gibi çeşitli depolama aygıtlarını destekler. Fotoğraflar, sesler, videolar, filmler ve diğer belgeler gibi veri türlerini verimli bir şekilde geri yükler. Uygulama% 100 güvenlidir ve kurtarılan dosyaların orijinal içeriğini veya kalitesini etkilemez. Yardımcı program Server 2008, Windows 10, Windows 8 / 8.1, Win 7, Windows XP, Windows Vista ve Windows Server 2003 gibi tüm Windows işletim sistemi sürümlerinde kusursuz çalışıyor. YupTools ekibi mükemmel bir teknik rehberlik sunuyor ve Mac uyumlu bir sürüm de mevcut.

USB Yeterli Alan Yok Derken Ancak Veri Göstermediğinde Dosyaları Kurtarmanın Adımları:

 • Tıklayın İndir , düğme YupTools Dosya Kurtarma yazılımı almak ve Windows sisteminize kurduktan sonra
 • Yeterli alan olmadığını ancak veri göstermediğini belirten USB sürücüsünü bağlayın.
 • Aracı başlatın ve Dosyaları Kurtar’ı seçin.
 • Ardından, Kayıp Dosyaları Kurtar seçeneğini seçin
 • Ekli USB sürücüsünü listeden seçin ve İleri’ye gidin
 • Kurtarılan dosyaların bir listesini iki görünümde alacaksınız
 • USB dosyalarınızı önizleyin
 • Alınan USB verilerini başka bir depolama cihazında yeni bir yere kaydedin.

Dikkat Edilecek Noktalar:

 • Donanımı Kaldır Güvenli Mesajını görmeden önce USB sürücünüzü asla bilgisayardan çıkarmayın.
 • USB flash sürücünüzü çeşitli sistemlerde kullanmaktan kaçının
 • USB’nin veri aktarım işlemini asla durdurma
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.