GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 28 Kasım 2020
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Flash Bellek Kurtarma 2019

Flash Bellek Kurtarma 2019

Sponsor Reklam

Flash bellek üzerinden silinmiş dosyaları kurtarma yöntemlerini bu yazımızda inceleyeceğiz. İlk olarak silinmiş dosyaları USB Flash sürücü üzerinden nasıl kurtulacağı hususunda bilgileri sizlerle paylaşalım. Hafıza kartınızdaki veya flash diskinizdeki tüm verileri hiç kaybettiniz ancak USB’den dosya kurtarmayı bilmiyor musunuz? Öncelikle USB sürücüde kritik veri kaybına neden olabilecek bazı genel nedenler şunlardır:

  • Virüs saldırısı
  • Güç dalgalanması veya elektrostatik boşalma
  • Yığın depolama aygıtını hatalı bir şekilde çıkarma
  • Yanlışlıkla cihazdan dosya silme

Düzenli olarak bir veri depolama aygıtı kullanan herkesin bir noktada veri kaybıyla karşılaşması muhtemeldir. Yukarıda açıklanan vakaların bazılarının ortaya çıkması da kaçınılamazdır. Kullanıcıların verilerini kurtarması için en iyi çözüm nedir? Tüm çıkarılabilir flash sürücülerin veri kaybı durumlarını çözmenize yardımcı olabilecek güçlü ve sezgisel bir kurtarma programını inceleyelim.

Gelişmiş USB Kurtarma Aracı

Birçok kullanıcı tarafından onaylanan popüler bir veri kurtarma aracıdır. On yıldan fazla bir süredir veri kurtarma alanına ayrılmıştır ve birçok kullanıcının değerli dosyalarını almalarına yardımcı olmuştur.

Kategori ayrıntılar
Desteklenen cihazlar USB, kalem sürücü, hafıza kartı, dahili / harici sabit sürücü, RAID sürücüsü, dijital kamera, video oynatıcı ve daha fazlası
Desteklenen Dosya Türleri Neredeyse tüm dosya türleri: fotoğraflar, belgeler, videolar, ses, e-postalar, sıkıştırılmış dosyalar vb.
Desteklenen Dosya Sistemi FAT (FAT12, FAT16, FAT32), exFAT, NTFS, NTFS5, ext2 / ext3, HFS +, ReFS

Adım 1. USB’yi PC’nize bağlayın ve USB veri kurtarma yazılımını çalıştırın.

Sponsor Reklamlar

Dosyalarınızın bulunduğu USB flash sürücüyü bilgisayarınıza bağlayın ve EaseUS USB veri kurtarma yazılımı – PC’nizdeki Veri Kurtarma Sihirbazı’nı başlatın. Harici Aygıtlar altında USB sürücünüzü seçin ve kayıp dosyalarınızı bulmaya başlamak için Tara’yı tıklayın.

veri-kurtarma

Adım 2. USB’den kaybolan tüm dosyaları bulmak için tarayın.

Veri Kurtarma Sihirbazı, USB flash sürücünüzü tamamen tarar ve üzerindeki tüm kayıp verilerinizi bulur.

veri-kurtarma2

Adım 3. Tüm kayıp dosyaları USB’den geri yükleyin.

  • Tarama işleminden sonra, bu programdaki bulunan USB dosyalarını kontrol edip ön izleyebilirsiniz.
  • “Silinen Dosyalar”, silinen dosyaları bulmanız içindir. Ve “Kayıp Bölme Dosyaları”, biçimlendirilmiş verileri bulmak için hızlı erişim sağlar.
  • Ön izleme yapmak ve mevcut dosyaları seçmek için dosyaları çift tıklatın, onları PC’nizde veya diğer harici depolama aygıtlarında güvenli bir yere kaydetmek için “Kurtar” ı tıklayın.

Tavsiye edeceğimiz program, EaseUS dir. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz bir yazılımdır. Yine takıldığınız noktalar olursa, hemen yorum atın.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Modem Arayüz Şifreleri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.