GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / FİFA 2018 Sorunları ve Çözüm Önerileri

FİFA 2018 Sorunları ve Çözüm Önerileri

Sponsor Reklam

Merhabalar GGMYFRIEND.com takipçileri… Bu makalemizde FIFA 18 sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerimizi sunacağız. Bildiği üzere spor alanında FIFA ve PES rakip halinde devam ediyor. Futbol oyunu oynayan kişiler arasında şöyle bir araştırma yapsalar %50 FIFA – %50 PES sonucunu görebiliriz.

Gelin, sorunlara tek tek bakalım. Çözüm önerileri konusunda aklınıza takılanlar olursa yorum bölümden iletebilirsiniz.

FIFA 18 Tam Ekran Sorunu ve Çözümü

Bu başımıza altında FIFA 2018 tam ekran sıkıntısı ile ilgili gelen şikayetleri değerlendirerek kesin çözüm odaklı sonuçlar sunmayı hedefliyoruz. Öncelikle tam ekran sorunu ile ilgili birçok kombinasyonlu hatalar oluşabilir. Burada genellikle sıkça karşılaştığımız tam ekranın sıkıntısından kaynaklı problemler üzerinde duracağız. Yani özetle bilgisayarınızdaki ufak tefek ayarlardan dolayı tam ekran olmayabilir.

Bu başlıkta anlatacağımız konu daha çok bilgisayarın performans açısından sıkıntı olmayan fakat oyununu tam ekran sıkıntısı yarattığı sebepler için geçerli olacaktır. Öncelikle buradaki linkten bu programı indiriyorsunuz. (Ek olarak virüs taraması)

İndirdiğiniz uygulamayı bilgisayarınıza kurarak programı çalıştırın. Programı çalıştırdığınızda size bir uyarı verecektir. Bu uyarı güncelleme sebebiyle olduğundan dolayı bu uyarıya Hayır diyerek devam ediyorsunuz. Aşağıdaki görüntü ile karşılaştığınızda FIFA 18i çalıştırıyorsunuz.

Bu program üzerinden çalıştırdığınızda tam ekran sıkıntısı yaşamayacaksınız yine o farklı bir sıkıntı yaşarsanız tam ekran ile ilgili yorum bölümüne gir etmeniz halinde çözüm önerilerimizi sunabiliriz.

FIFA 18 Siyah Ekran – Donma Sorunu ve Çözümü

Birçok oyunda olduğu gibi FIFA 2018 Dede siyah ekran ve donma sorunu ile ilgili bu başımıza altında kısa kısa bilgiler vermek suretiyle sorununuza çözüm önerileri sunacağız. Öncelikle bilgisayarda kasma donma gibi sıkıntılar varsa bilgisayarın performans özelliklerinden oyunu kaldırıp kaldırmadığını mutlaka kontrol edin bu konuda eminseniz gelin diğer adamlara teker teker inceleyelim.

Sponsor Reklamlar

Öncelikle windowsunuzun kurulu olduğu dizine giriş yapın. Ardından program files bölümünden FIFA 2018 klasörünü açın. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan fifasetup klasörüne giriş yaparak fifaconfig dosyasını çift tıklayarak açınız. Size donmadan tavsiye edebileceğimiz önerilerimizi şey çözünürlüğü tam ekran boyutunda açarak işlemci kalitesini düşük performanslı olarak seçiniz. Daha sonra kare hızını 30fps ayarını seçtikten sonra directx 11.0 işaretleyerek tamam tuşuna basınız.

Özellikle dikkat etmeniz gereken nokta directx bölümüdür. Çünkü bilgisayarda oyun kurulduğunda otomatikman bu özellik otomatik yani Auto seçeneğiyle işaretleniyor. Bilgisayarınızda kurulu olmadığından veya eksik dosya olduğundan dolayı bilgisayar oyunu çalıştırırken, bazı hatalar düşmek suretiyle siyah ekran ya da donma sorunu veriyor. Bilgisayarınızda güncelleme eksik ya da olmadığından dolayı bu seçeneği otomatik yerine 11 seçilmesi sıkıntınızı çözecektir. Özellikle bu konuyla ilgili sıkıntı yaşarsanız yorum bölümünden yaşadığınız sıkıntını tam olarak ne olduğunu belli etmeniz halinde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ronaldo mu ? Messi Mi ?
Ronaldo mu ? Messi Mi ?

FIFA 18 Kasma Sorunu ve Çözümü

Bu son başladığımızda FIFA 2018 kasma sıkıntıları ile ilgili sizlere değişik çözüm önerileri sunacağız Öncelikle kasmanın birçok sebebe bağlı olduğunu kesinlikle unutmayınız. Yani tek kaynaklı olarak düşünmemeniz gereken bir durumdur. Bilgisayar performans özellikleri yüksek olduğu halde yine kasma sıkıntısı yaşıyorsanız, kesinlikle oyunun ayarları ile ilgili bir problemden dolayı bu sıkıntı ile karşılaştığınızda söyleyebiliriz. Şimdi bilgisayarınızın yüksek performanslı olduğunu düşünerek kasmanın hangi sebeplerden dolayı olabileceği hususunda bu başımıza altında kısa kısa değerlendirmelerde bulunalım.

FIFA 18 Ekran Kartı Hatası

Öncelikle Ekrem kartı driverlarım güncel olduğundan emin olunuz genellikle AMD işlemcili ekran kartlarında bu tip sıkıntıların yaşandığını çoğunlukla görüyoruz bunun için sürekli olarak ekran kartı özelliklerinizi takip etmek suretiyle firmaların internet sitesine girerek son sürümleri bilgisayarınıza kurunuz.

FIFA 18 DIRECTX Hatası

Diğer bir yaşanacak sıkıntı ise directx den kaynaklı eksik güncelleme ya da güncelleyememe sıkıntısı diyebiliriz Bunun da sebebi olarak bilgisayara oyunu kurduktan sonra oyunun çalıştırma ayarlarına girerek otomatik olan directx seçeneğine 11.0 bölümüne çekerek sıkıntı sürebilirsiniz.

Değerli takipçilerimiz geneli itibariyle FIFA 18 konusunda bildiğiniz sıkıntılar ve çözüm önerilerini sunmaya çalıştık Yukarıdaki başlıkları mız altında belirttiğimiz gibi takıldığınız noktalar olursa çekinmeden bize sorabilirsiniz

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Cities Skylines Sorunları Part 2 başlıklı makalemizde baraj çalışmıyor ve hammadde sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.