GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / MOBİL / En İyi ve Hızlı Android Tarayıcıları

En İyi ve Hızlı Android Tarayıcıları

Sponsor Reklam

Android telefonlar teknolojinin bize sunmuş olduğu en iyi fırsatların başında geliyor. Özellikle günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte yapacağımız tüm işlemleri online olarak yapıyoruz. Bu da kolaylık ve zamandan tasarruf etmemize olanak sağlıyor. Tabi bu işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kuralların başında hız ve güvenlik ilk sırada olması gerekir. Hız ve güvenlik ayrılmaz iki etken gibi internette aradığımız ilk unsur olması gerekir. Bu yazımızda telefon da en iyi ve hızlı internet tarayıcılarını mercek altına aldık. Bakalım ne gibi sonuçlarla karşılaştık. Gelin hep birlikte yakından bakalım…

Hız, güvenlik ve kullanışlı olması

Dikkat etmeniz gereken ilk etken hız ve güvenlik olmalıdır. Telefonlarda yaptığımız tüm işlemlerin güvenli olması sizin açınızdan vazgeçilmez bir etkendir. Alışveriş yapacağınız düşünelim. Bir markette kaybolursanız, aradığınız şeyleri bulamayabilirsiniz. Bu nedenle kullanım bizim açımızdan dikkat etmemiz gereken 3. unsur olması gerekir.

Kullanışlı olması bir tarayıcıda aranması gereken özelliklerin başında gelmektedir. Özellikle bu yazımızda en iyi tarayıcı yazılımları hususunda sizler için geniş kapsamlı bir araştırma yaparak değerlendirmelerde bulunduk.

Internette gezinirken kullandığımız tarayıcıların güvenli olması bizim için olması gereken mihenk taşıdır. Çünkü internet sitelerine giriş şifreleriniz den alışveriş yaptığımız sitelere kaydettiğimiz kredi kartlarına kadar birçok bilgiyi bu tip araçlar üzerinden girmemiz gerekiyor. Güvenlik de olmasının nedeni ise tercihe güvenmemiz den kaynaklıdır. Yani tarayıcının güvenli olması bize rahatça alışveriş yapma ve internette gezinme fırsatı sunuyor. Zira casus yazılımlara karşı güvenlikli bir duvar oluşturması ele alınması gereken diğer sebepler arasındadır.

En çok indirilen android tarayıcılar

Öncelikle milyarlarca indirilme alan Google Chrome’dan bahsetmek istiyoruz. Hem mobil kısmında hem de masaüstü kısmında hızlılık ve güvenlik bakımından ilk sırada yer alan Google Chrome listemizde hız ve güvenlik açısından kullanılabilir bir tarayıcı oluyor.

Sponsor Reklamlar

Firefox Browser listemiz de 2. sırada yer alıyor. 100 milyondan fazla indirilme alan bu uygulama en son 9 Ağustos 2018 tarihinde güncelleme almış. Hızlılık bakımından kategorisinde ilk 5 girebilecek olan bu tarayıcı genellikle Chrome’dan sonra tercih edilen bir uygulamadır.

Opera Mini web tarayıcısı genellikle düşük özellikli telefonlarda ilk sırada tercih edilen bir uygulamadır. Çok yer kaplamaz ve hızlıdır. Kategorisinde ilk 5 de yer alan uygulama listemize 3. sıradan giriş yapıyor. 100 milyondan fazla indirilme alan bu uygulama, son olarak 27 Ağustos 2018 tarihinde güncelleme almıştır.

Listemize 4. sıradan giriş yapan Dolphin Tarayıcı 🐬 yunus simgesi ile bilinmektedir. 50 milyondan fazla indirilme alan bu uygulamada hızlı ve güvenlikli tercih edilen tarayıcılar arasındadır. İndirilme açısından baktığımız diğer 3 rakibine göre biraz daha düşük performans sergilediğiniz söylemeden geçemeyeceğiz.

En hızlısı hangisidir ?

Hız bakamından baktığımız zaman her zaman tavsiye edebileceğimiz ve piyasada tekel olan Google Chrome diyebiliriz. Daha sonra Firefox Browser ve ardından Yandex Browser u hız bakımından tercih edebilirsiniz. Derecelendirme olarak bir tablo halinde göstermek gerekirse;

UygulamaHızGüvenlik
Google Chrome9995
Firefox Browser9894
Opera Mini9793
Dolphin Browser9590
Yandex Browser9285
Samsung Browser9079
Puffin Browser8879
Via Browser8575
UC Browser8172
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Ev Telefonu Olmadan İnternete Nasıl Bağlanır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.