GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / MOBİL / En Çok Kullanılan Uygulamalar Listesi (Android) 2019

En Çok Kullanılan Uygulamalar Listesi (Android) 2019

Sponsor Reklam

Bu yazımızda en çok kullanılan Android uygulamalarla ilgili geniş kapsamlı bilgileri sizlerle vermeyi planlıyoruz. Gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan telefonlarda en çok kullanılan sistemlerin başında Android gelmektedir. Android telefonlar açık kaynaklı kod sistemi olduğundan dolayı bu telefonlar piyasada baskın bir şekilde fazlalığını hissettirmektedir. Bununla birlikte telefonu kullanıcı sayısı arttığından ötürü telefonlarda kullanılmak üzere geliştirilen programlarda bu denli artmaktadır. Bu makalemizde en çok kullanılan Android uygulamaları sizin için araştırdık. Öncelikle Android kullanıcısı iseniz hangi alanda program yük dediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor.

Google market dışı programı indirip yüklediğinizde telefonunuza zarar verme olasılığı oldukça fazladır. Bu yüzden geliştiricilerin bir kontrolden geçirilerek onay almak kaydıyla programları marketlere yüklemektedir. Bu bilgiyi verdikten sonra detayları sizlerle paylaşalım.

Ufak bir not

Hazır Android cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamaları ekleyemeyiz. Bu, Google Play Hizmetlerini (5.959 milyar “indirme”), Gmail (3.945 milyar), Google Haritalar’ı (2.488 milyar), Google Haberler’i (2.341 milyar) YouTube’u (yaklaşık 5 milyar) ve birkaç tane daha hariç tutuyoruz.

Bu sayıları belirlemek için AndroidRank’ın verilerini kullandık . Şimdi, bu bilgiler ile tam liste…

1. Facebook

4.119 milyar indirme

Facebook’un listenin başında gelmesi şaşırtıcı değil. Görünüşe göre sonsuz skandallara, şüpheli gizlilik uygulamalarına ve #DeleteFacebook hareketine rağmen, hâlâ üstündür .

Ancak herkes mutlu değil. Neredeyse 10 milyon bir yıldızlı derecelendirme var. Belki de haklı; Bu uygulama, birkaç kişinin kullanmak için uğraştığı anlamsız özelliklerle doludur.

İndir: Facebook (Ücretsiz)

2. Facebook Messenger

3.408 milyar indirme

Messenger’ın ikinci konumda olması, Zuckerberg’in imparatorluğunun akıllı telefon uygulaması pazarındaki kontrolünü güçlendirmektedir.

Messenger son 18 ay içerisinde popülerlik kazanmıştır, botların kullanılabilirliğinin artması , hizmeti her zamankinden daha kullanışlı hale getirmiştir .

İndir: Facebook Messenger (Ücretsiz)

3. WhatsApp

2.979 milyar indirme

Gelişen bir tema görüyor musunuz? Facebook uygulamaları en üstteki üç noktayı da barındırıyor. Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma aracı, 2014 yılının başlarında 19 milyar dolarlık satın alımdan bu yana Facebook’un mülkiyetinde.

İndir: WhatsApp (Ücretsiz)

Facebook’un sahip olduğu bir uygulama mesajlaşma uygulamasını kullanmaktan hoşlanmıyorsanız , birçok WhatsApp alternatifinden birini deneyin .

4. Instagram

Instagram, şirketin 2012 yılında satın aldığı bir başka Facebook uygulaması.

Uygulamaya tek bir yıldız vermesiyle sadece iki milyonu (61 milyondan fazla) büyük ağabeyinden önemli ölçüde daha az olumsuz eleştirisi var.

İndir: Instagram (Ücretsiz)

5. Skype

1.039 milyar indirme

Son olarak, Facebook dışı bir uygulama. Skype’ın gerçekten en iyi video arama hizmeti olduğunu iddia edip edemeyeceği tartışmaya açıktır. Ancak, yaygın olarak benimsenen ilk hizmet olduktan sonra, önemli marka bilinirliğinden faydalanmaya devam ediyor.

İndir: Skype (Ücretsiz)

İletişim kurmanın diğer yolları için, her şey için otomatik yanıtlar ayarlamak üzere bu kurulmuştur.

6. Metro Sörfçüleri

1.025 milyar indirme

Altı numarada ilk oyunumuzu bulduk – ve bu Candy Crush Saga değil! Subway Surfers, bir polis memurundan ve köpeğinden kaçmak için bir demiryolundan kaçtığını gören sonsuz bir koşucu oyunudur.

Metro Surfers da bu listede bir milyardan fazla indirme ile son uygulama.

İndir: Metro Sörfçüleri (Ücretsiz)

7. Twitter

833.858 milyon indirme

Sosyal medyanın en çok indirilen uygulamalara hakim olduğunu görmek sürpriz olmamalı. Facebook ve Instagram’dan sonra Twitter, Android’deki üçüncü en popüler sosyal uygulama.

İndir: Twitter (Ücretsiz)

8. Temiz Master: Space Cleaner ve Antivirüs

833.739 milyon indirme

En iyi yedi uygulama herkesin zevkine uygun olmayabilir, ancak yanlış bir şey olduğunu iddia etmek zor.

Temiz Usta bu listedeki ilk uygulama, ne pahasına kaçınmalısınız. İlk olarak, geliştirici — Cheetah Mobile – uygulamalarına bloatware ve nag ekranları silmek için geliştirilen bir uygulamadır. İkincisi, işe yarar bir şey yapmaz. RAM temizleyicileri ve görev katilleri aktif olarak telefonunuzu incitiyor .

9. Candy Crush Saga

805.826 milyon indirme

Muhtemelen Candy Crush Saga’nın ham yüklemelerde en popüler oyun olacağını düşünmüştünüz, ancak ikinci sırada geliyor.

Her şeye rağmen, 800 milyondan fazla Android kullanıcısı farklı renkteki şekerleri sıralamaya çalışıyor. Belki yeni bir hobi bulmanın zamanı gelmiştir?

Sponsor Reklamlar

İndir: Candy Crush Saga (Ücretsiz)

10. Snapchat

782.837 milyon indirme

Instagram, Snapchat’in en iyi özelliklerini çalıyor olabilir, ancak ikincisi hala günlük 150 milyondan fazla kullanıcıyı kullanmaya devam ediyor.

Ancak, Android ve iOS’ta toplam indirmelerin bir yüzdesi olarak, bu rakam düşük kalmaktadır. Uygulamanın geleceği hakkında endişelenmeye başlamanın zamanı geldi mi?

İndir: Snapchat (Ücretsiz)

11. PAYLAŞIM

771.520 milyon indirme

Her şey sosyal ağlar ve oyunlar ile ilgili değil. SHAREit, listeyi yapan ilk verimlilik uygulamasıdır.

Uygulama, saniyeler içinde cihazlar arasında büyük dosyaları aktarmak için bir yol sunar . Geliştiriciye göre, Bluetooth’tan 200 kat daha hızlı.

İndir: SHAREit (Ücretsiz)

12. Facebook Lite

731.282 milyon indirme

Şimdi Facebook’a döndük. Uygulamanın Lite sürümü, düşük kaliteli cihazlara (1GB veya 2GB RAM) sahip kullanıcıları ve sadece 2G veri ağlarına erişimi olan kullanıcıları hedeflemektedir.

Birkaç ince kullanılabilirlik değişikliği var, ancak ana özelliklerin tümü mevcut ve beklendiği gibi çalışıyor.

İndir: Facebook Lite (Ücretsiz)

13. Dropbox

726.182 milyon indirme

Dropbox, Google Drive, OneDrive ve iCloud gibi rakipleri geride bırakarak en popüler bulut depolama hizmetidir . Belgeleri bulutta saklamanıza, istediğiniz yerden erişmenize ve diğer kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanır.

İndir: Dropbox (Ücretsiz)

14. HATTI

711.278 milyon indirme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir sürü WhatsApp alternatifi var. Telegram’ı seviyoruz, bu nedenle LINE’ın en popüler ikinci anlık mesajlaşma uygulaması olarak geldiğini görmek sürpriz olabilir.

Asya popülaritesinin çoğunu elinde tutuyor. Japonya, Tayvan, Tayland, Kamboçya ve Endonezya’daki ilk beş iletişim uygulamasında kullanılabiliyor. Ancak uygulama çoğu Avrupa ve Kuzey Amerika ülkesinde ilk 30’u yapmak için mücadele ediyor.

İndir: HAT (Ücretsiz)

15. Viber

680.635 milyon indirme

LINE’ın aksine, Viber Batı dünyasında çok daha popüler. Uygulamaya anlık mesajlaşma, görüntülü görüşme, 250 kişilik grup sohbetleri ve şifreli iletişim sunar.

İndir: Viber (Ücretsiz)

16. Flipboard

592.048 milyon indirme

Flipboard meraklı bir uygulama. Rakiplerinin çoğuyla aynı sayıda manşeti elde etmiyor, ancak – yarım milyar indirmenin kanıtladığı gibi – kullanıcılar arasında oldukça popüler.

Bilmiyorsanız, uygulama belirli bir konunun etrafındaki haberleri, konuşmaları ve ilgi çekici hikayeleri harmanlayarak, ilgilendiğiniz konular için size tek bir yerden ulaşabilirsiniz.

İndir: Flipboard (Ücretsiz)

17. Süper Parlak LED El Feneri

587.693 milyon indirme

Bu, listedeki en şaşırtıcı giriş mi? Tüm Android telefonlar bugünlerde yerel bir el feneri özelliği sunuyor.

Elbette, Süper Parlak LED El Feneri dokuz aydınlatma ayarı sağlar, ancak bu yaklaşık 600 milyon indirme işlemini garanti etmek için yeterli görünmemektedir. Dahası, fenerler indirmemeniz gereken uygulama kategorilerinden biridir .

Telefonunuzda dahili bir el feneri bulunmadığında yeterince eskiyse, Google Play’de izinsiz veya reklam gerektirmeyen diğer uygulamaları bulabilirsiniz. Bu reklamlar varken, neyse ki, diğerleri gibi kişilerinize ve bulunduğunuz yere erişim istemiyor.

Bir kez daha, Avrupalı ​​olmayan / Amerikalı kullanıcılar indirmelerin büyük bölümünü oluşturuyor. Asya, Güney Amerika ve Karayipler’in bir numaralı verimlilik uygulaması.

İndir: Süper Parlak LED El Feneri (Ücretsiz)

18. Konuşan Tom’um

578.344 milyon indirme

Konuşan Tom’um sanal bir evcil kedi. Uygulamanın mini oyunlar, tahsil seyahat çıkartmaları ve ilerleme ödülleri sunuyor. Bunun çocuklar için bir Android uygulaması olduğunu söylemekten geçemeyeceğiz.

İndir: Konuşan Tom’um (Ücretsiz)

19. Google Çeviri

568.746 milyon indirme

Bunun neden listedeki ilk Google uygulaması olduğunu merak edebilirsiniz. Çünkü önceden yüklenmiş birçok Google uygulamasını dışladık. Bu ayrım olmadan, Google en üst alanlara hakim olacaktı.

Google Translate, ancak, hisse senedi Android üzerinde önceden yüklü değildi.

İndir: Google Translate (Ücretsiz)

 

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Telefondan Adres Bulma 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.