GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Cumartesi , 20 Temmuz 2019
Anasayfa / HABERLER / Ekran Okuyucusu Nasıl Kapatılır ?

Ekran Okuyucusu Nasıl Kapatılır ?

Sponsor Reklam

Bilgisayarda en çok karşımıza çıkan sorunlar arasında yer alan ekran okuyucu kapatma işlemidir. Bu yazımızda sizlere kapatma adına yapılacak adımları tek tek anlatacağız. Bu kategorimizde ki yazıları yaşadığınız diğer sorunları iletirseniz, bununla ilgili güzel bir makale hazırlayıp yayına alırız.

Umarız başarılı şekilde probleminizi çözersiniz. Yine de sıkıntı yaşarsanız yorum bölümüne yaşadığınız tam sorunu iletmeniz halinde cevap verelim. Lafı fazla uzatmadan konuya giriş yapmak istiyoruz.

Ekran okuyucuyu kapatamıyorum

Ekran okuyucuyu kapatma işlemini bu başlığımız altında inceleyeceğiz. İlk olarak sistemin nasıl çalıştığını kısaca anlatalım. Sistem olarak bilgisayarınıza çalıştığı zaman devre giriyor. Kısayol olarak bilgisayarınızda ki windows tuşuna basarak u harfine basınız. Açtığınız bu kısayol ile yeni pencere açılacaktır. Açılan pencere üzerinde Capslock + Esc tuş kombinasyonu ile kapatma işlemi yapabilirsiniz. Fakat bilgisayar yeniden başlatıldığı zaman tekrar devreye girmesi olabilir. Bu sebeple kökten direk olarak ayarlardan kapatmanız gerekiyor. Onun adımları aşağıda başlığımız altında inceleyelim.

Ekran okuyucu kapatma Windows 7

Her işletim sistemi de kapatılacak ayarlar aynı değildir. Bu başlığımız altında Windows 7 üzerinden nasıl kapatma yapacağınızı anlatacağız. İlk olarak bilgisayarınızın başlat tuşuna basınız. Daha sonra denetim masasına giriş yapınız. Karşınıza çıkan pencere içerisinde erişim kolaylığı sekmesine giriş yapınız. Daha sonra erişim kolaylığı merkezi bölümünü seçerek devam ediniz. Son olarak bilgisayarı ekransız olarak kullan bölümü çıkacaktır. Buradan tik işaretini kaldırarak işlemlerinizi tamamlayınız. Maddeler halinde göstermek gerekirse;

Sponsor Reklamlar

  1. Başlat tuşu
  2. Denetim masası
  3. Erişim kolaylığı
  4. Erişim kolaylığı merkezi
  5. Bilgisayarı ekransız kullan

İşte ekran okuyucu kapatma kadar basit işlemdir. Şimdi ise Windows 10 üzerinden nasıl yapıldığını anlatalım.

Ek olarak sürekli açılmasını istemiyorsanız;

Başlata tıklayınız. Tüm programlar ve ardından başlangıç bölümüne giriş yapınız. Bu bölüm içerisidne ekran okuyucusu ya da narrator.exe dosyasını siliniz.

Ekran okuyucu kapatma Windows 10

Bu başlığımız altında Windows 10 üzerinden kapatma işlemini anlatacağız. İlk olarak Windows 10 için resimler halinde göstermek istiyoruz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan 2019 En Güncel DNS Adresleri (Çok Hızlı) başlıklı makalemizde 2018 - 2019 Güncel Dns Adresleri, 2018 çalışan dns ve 2018 dnsleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum

  1. emeğine sağlık hocam saol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.