GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Dota 2 Neden Kasıyor ? (Çözüm)

Dota 2 Neden Kasıyor ? (Çözüm)

Sponsor Reklam

Dota 2 kasma sorunuyla ilgili olarak geniş kapsamlı bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Dota 2 kasma sorunu 2019 girdiğimiz şu aylarda devam ediyor. Kullanıcıların en büyük şikayetlerinin başında gelen kasma problemin bir kaç nedenin olduğunu buradan belirtebiliriz. Daha fazla detay için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Problem yaşadığınız bilgisayardan tutun da yaptığınız ayarlara kadar pek çok alternatifli bir sorun olabilir. Bunun için tek tek açıklamalı olarak neden donma veya kasma sorununu yaşadığınızı inceleyelim.

Dota 2 kasma sorunu çözümü

Çözüm odaklı başlığımızda öncelikle oyunun sistem özellikleri ile bilgisayarın performans karşılaştırmasını yapmanız gerekiyor. Yani oyun üreticisi tarafından açıklanan en düşük sistem özelliklerini kontrol ederek, bilgisayarınız ile karşılaştırmanız gerekiyor. Eğer verilen özelliklere göre bilgisayarınızın performansı düşük ise donma veya kasma sorunu yaşamanız gayet doğaldır. Fakat özelliklerin üzerinde bir performanslı bilgisayarınız var ise yapmanız gereken bazı ufak ayarlar bulunmaktadır. Gelin detaylara daha yakından bakalım.

Sponsor Reklamlar

Oyuna başlamadan önce yapmanız gereken bazı noktaları sizlerle paylaşalım. Öncelikle internet ayarları oyun başlangıcından önce yapılması gereken en önemli noktadır. İnternet seçenekleri üzerinden otomatik DNS ve IP aldığından emin olmanız gerekiyor. Daha sonra bilgisayar ön belleğini temizlemenizde büyük fayda olacaktır. Oyuna giriş yapmadan tüm driverleri güncellemeniz gerekiyor. Özellikle ekran kartı bu işte yapılabilecek en büyük kontrol olacaktır.

Dota 2 oynarken donuyor (PC – Bilgisayar)

Bunlar dışında donma probleminiz devam ediyorsa şu adımları izleyebilirsiniz. Bu ayarlardan sonra FPS olarak 50 – 60 seviyesinden oynayabilirsiniz. İlk aşamada bilgisayarınızda kurulu tüm antivirüs programlarını kapatınız. Daha sonra masaüstüne sağ tıklayarak ekran kartı ayarlarını açınız. Buradan 3D kurulum ayarlarına geçiş yapınız. Programlar sekmesinden Dota 2’ye ait olan (dota2.exe) programı bulunuz. Buradan karşınıza çıkan ayarlarda kenar ve gama ayarlarını kapalı olarak seçiniz. Ayrıca görüntü ayarlarını biraz daha düşük seviyeye alınız.

Oyun içerisinde mmr, trophy, kupa, seviye, altın, para, item ve trophy kasma yöntemleriyle ilgili olarak da sitemizde yeni konular açılacaktır. Yine merak ettiğiniz noktaları yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Pubg Mobile Hile - Pubg Hile 2020 (%100 Çalışan Hileler ) başlıklı makalemizde pubg 2019 hile, pubg 2020 hile ve pubg android hile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.