GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Dolu Flash Disk Boş Gözüküyor

Dolu Flash Disk Boş Gözüküyor

Sponsor Reklam

Dolu bellekler nasıl boş görünür ? Günlük hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız hataların başında gelmektedir. Peki bu hatayı nasıl ortadan kaldırırız ? Çözümü nelerdir ? Bu makalemizde genel olarak bu konulardan bahsedeceğiz. Öncelikle sorun yaşadığınız USB belleği bilgisayara takınız. Bu aynı zamanda SD kartta olabilir. Bilgisayara takar takmaz karşımıza çıkan taramadan devam et seçeneğine tıklayınız.

Flash belleği bilgisayar taktıktan sonra depolama aygıt birimin adını not etmeniz veya aklınızda tutmanız gerekiyor. Örneğin H belleği olarak bir yere not edelim. Aşağıda görüldüğü gibi başlat ardından arama bölümüne cmd yazarak karşımıza çıkan ekrandan cmd.exe dosyasına sağ tık yönetici olarak çalıştıra tıklayınız. Karşımıza çıkan ekran kod yazmanız gerekiyor.

Daha sonra karşımıza çıkan ekran üzerinden cd.. yazıyorsunuz. İkinci olarak tekrar cd.. yazıyorsunuz. Daha sonra USB belleğin adının bağlı olduğunu sürücü adını yazıyorsunuz. Diyelim ki, H sürücüsüne bağlanacaksınız. Aşağıda basit bir örnek ile izah ettik.

Sponsor Reklamlar

Yukarıda yaptığımız işlemi özetlemek gerekirse; Klasör geçişleri yaparak USB belleğin bağlı olduğu klasöre kadar geçiş yaptık. Buradan sonra yazacağımız 1 satırlık kod ile USB belleği içi dolu olmasına rağmen boş görünmesinin sorununu çözmüş olacağız. Aşağıda konuyla ilgili net bir resim bulunmaktadır. Buradaki kodu yazmanız halinde bellek içerisinde dosyalar görünecektir. Eğer görünmez veya hata alırsanız, bakmanız gereken tek bir nokta var. USB belleğin sürücü ismine bakmanız gerekiyor. Siz H olmasına rağmen K derseniz bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

Burada en püf nokta yukarıda belirten kodu tam ve eksiksiz olarak girilmesidir. Boşluk ve işaretlere harfiyen uymanız durumda sorun çıkmadan dosyalarınıza erişebilirsiniz. Her ne sebeple olursa olsun takıldığınız nokta olursa lütfen yorum bölümünde yazın.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.