GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / HABERLER / DNS Değiştirdim ama Olmadı

DNS Değiştirdim ama Olmadı

Sponsor Reklam

DNS değiştirdim ama yasaklı sitelere giremiyorum diyen dostlarımız için bazı önemli bilgiler paylaşacağız. Eskiden erişimi kesilen sitelere DNS değiştirerek giriş yapabiliyorduk. Yapılan değişiklik ile bazı siteler için DNS adresi değiştirerek siteye girişler engellendi. Bu sebeple bir çok kullanıcı çözüm konusunda öneriler aramaya başladı. Peki neden siteler erişim engelline takılır ? Öncelikle bir sitenin kapanması demek mahkemeler tarafından verilen kararlar doğrultusunda gerçekleşir. Bu sebeple son zamanlarda bu yöntemi denemek yetersiz oldu. Peki yinede o siteye erişmek istiyorsanız, ne yapmanız gerekiyor ?

Yasaklanmış sitelere giremiyorum

Erişim engeli getirilmiş veya yasaklanmış sitelere giriş konusunda siz takipçilerimize bilgiler vereceğiz. Erişimi yasaklanmış siteler genellikle şu şekilde hata ekranı vermektedir. Bu durumda yapmanız gerekenlerin başında DNS değiştirmek olacaktır. Fakat konumuzun girişinde bahsettiğimiz gibi bazı durumda bu yöntem işe yaramamaktadır.

Sponsor Reklamlar

İşte DNS harici bazı önerilerimiz;

İP adresini değiştirerek giriş yapmayı deneyin

Öncelikle yabancı ülkelerin ip adreslerini girerek bu engelli ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için Easy-Hide-IP programını kullanabilirsiniz. Bu yöntem dışında en çok tercih edilen diğer yöntem ise VPN adresi ile otomatik bir ip adresi ile yurt dışından giriş yapmış görünmesidir.

VPN’yi denediniz mi ?

Google Chrome kullanıyorsanız; Hotspot Shield – DotVPN – Windscribe – ZenMate VPN eklentiler sayesinde otomatik chrome extensions ile tarayıcınıza kurabilirsiniz. Bu sayede basit şekilde erişim engeli olan sitelerde bu programları aktif ederek siteye erişimi sağlayabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES 8. SEZON 3. BÖLÜM SENARYOSU başlıklı makalemizde game of thrones 8 sezon 3 bölüm, game of thrones 8 sezon 3 bölüm fragman ve game of thrones 8 sezon 3 bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

17 Yorumlar

 1. Howdy DNS Değiştirdim ama Olmadı

  NEW SOFTWARE – Live Event Blaster 2
  Watch me Rank On Page #1 In 60 Seconds !
  Get Instant Access to The ONLY SOFTWARE That RANKS Hundreds Of Live Events For You
  And Keeps The Rankings Sticking For Good!!
  Read more

 2. arkadaşım tek tek denedim diyorum hiç biri açmıyor sen anlamıyorsun galiba senin açıyor dediğin hangisi merak ettim sende açılan bizde neden açılmaz

  • Hasan Yalçın

   hocam yeni dnsler eklendi sanırım onlarda açmıyor 2018 de politika çok değişti internet ile ilgili çoğu yasaklı site açmıyor dns ler bile işe yaramıyor.
   chrome için zenmate eklentisi var onuda bir denersen
   kısa sürede yeni dnsler için araştırma yapıp yeni çalışan dnsler eklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.