GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 21 Ekim 2020
Anasayfa / HABERLER / DNS Değiştirdim ama Olmadı

DNS Değiştirdim ama Olmadı

Sponsor Reklam

DNS değiştirdim ama yasaklı sitelere giremiyorum diyen dostlarımız için bazı önemli bilgiler paylaşacağız. Eskiden erişimi kesilen sitelere DNS değiştirerek giriş yapabiliyorduk. Yapılan değişiklik ile bazı siteler için DNS adresi değiştirerek siteye girişler engellendi. Bu sebeple bir çok kullanıcı çözüm konusunda öneriler aramaya başladı. Peki neden siteler erişim engelline takılır ? Öncelikle bir sitenin kapanması demek mahkemeler tarafından verilen kararlar doğrultusunda gerçekleşir. Bu sebeple son zamanlarda bu yöntemi denemek yetersiz oldu. Peki yinede o siteye erişmek istiyorsanız, ne yapmanız gerekiyor ?

Yasaklanmış sitelere giremiyorum

Erişim engeli getirilmiş veya yasaklanmış sitelere giriş konusunda siz takipçilerimize bilgiler vereceğiz. Erişimi yasaklanmış siteler genellikle şu şekilde hata ekranı vermektedir. Bu durumda yapmanız gerekenlerin başında DNS değiştirmek olacaktır. Fakat konumuzun girişinde bahsettiğimiz gibi bazı durumda bu yöntem işe yaramamaktadır.

Sponsor Reklamlar

İşte DNS harici bazı önerilerimiz;

İP adresini değiştirerek giriş yapmayı deneyin

Öncelikle yabancı ülkelerin ip adreslerini girerek bu engelli ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için Easy-Hide-IP programını kullanabilirsiniz. Bu yöntem dışında en çok tercih edilen diğer yöntem ise VPN adresi ile otomatik bir ip adresi ile yurt dışından giriş yapmış görünmesidir.

VPN’yi denediniz mi ?

Google Chrome kullanıyorsanız; Hotspot Shield – DotVPN – Windscribe – ZenMate VPN eklentiler sayesinde otomatik chrome extensions ile tarayıcınıza kurabilirsiniz. Bu sayede basit şekilde erişim engeli olan sitelerde bu programları aktif ederek siteye erişimi sağlayabilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES 8. SEZON 3. BÖLÜM SENARYOSU başlıklı makalemizde game of thrones 8 sezon 3 bölüm, game of thrones 8 sezon 3 bölüm fragman ve game of thrones 8 sezon 3 bölüm izle hakkında bilgiler verilmektedir.

17 Yorumlar

 1. kardeş sana denedim açılmıyor diyorum açılıyor diyorsun ama açılmıyor senin açılıyor dediğin hangisidir buradan yazsana

 2. hiç biri açmıyor kardeş tekrar gözden geçir

 3. bulamadın mı yeni dns ne zaman çıkacak kim çıkaracak

 4. Eskiden DNS ile telekomünikasyon tarafından yasaklanan sitelere rahatça girebiliyordum ama şimdi girmeye çalıştığım da bağlantı sıfırlandı, bu siteye ulaşılamıyor yada ağ değişikliği algılandı gibi beyaz bir site çıkıyor. Tüm cihazlarda denememe ve bir çok DNS kullanmama rağmen sonuç aynı. Acaba sadece bende mi oluyor yoksa herkes’de böyle mi?

  • kısa zamanda yeni dns listesi yayınlayacağız bizleri takipte kal dostum

   • Bir çok siteleri gezdim. Hepsi Güncel başlığı altında DNS adresi paylaşıyor, ama paylaştıkları DNS adresleri milattan önceden kalma. Sorunsuz çalışan bir DNS adresini ne zaman paylaşacaksınız yada paylaştıysanız link atar mısınız?

   • Hasan Yalçın

    çalışan dns leri kontrol ederek deniyoruz dostum bizde araştırma içindeyiz kısa sürede site içinde yayınlayacağız 2018 de internet politikasında çok değişiklik oldu o yüzden çoğu dns işlemiyor ve kullanıcılar bu konuda çok yazı geliyor bize bizde elimizden geldiği kadar çalışmalara devam ediyoruz dostum

   • Peki çalışan adam akıllı düzgün bir tane buldunuz mu? Bulduysanız verir misiniz?

   • Hasan Yalçın

    liste halinde kısa sürede yayınlayacağız kardeşim bulduklarımızı test ediyoruz ondan sonra siteye ekliyoruz o yüzden gecikme oluyor

 5. Yıllardır aynı dns kullanarak girmek isteidğim sitelere giriyordum Bazı ekstra sitelere girmiyordu tabi pekte öenmli dğeildi. Şimdi eskiden girdiklerime de girmiyor. Başka dns denedim sonuç aynı. Acaba ttnet internetimde mi sorun var dedim, telefondan bağlandım girmek istediğim siteye girdi. Daha sonra ise bu sefer turkcell mobil internetim ile bilgisayardan girdim istediğim siteye girdi. Sorun ne anlamadım. TTnet ile bilgisayarımdan bağlanamıyorm ama turkcell ile bağlanıyor. Sorun ttnet internette desem hayır telefondan bağlandığımda yine siteye giriyor. Ama ttnet ile pc bir araya gelince bağlanmıyor. Bu nasıl bir sıkıntıdır ya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.