GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / SİSTEM GEREKSİNİMLERİ / DEATH STRANDİNG SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

DEATH STRANDİNG SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Sponsor Reklam

death_Stranding_sistem

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Kojima Prodüksiyon tarafından bu seneki E3 te duyurulan Death Stranding için gereken sistem gereksinimlerini tanıtacağız.

29 Aralık 2017 tarihinde çıkacak olan oyunumuz hakkında şuana kadar E3’te gerçekleştirilen duyuru dışında henüz bir açıklama yok ancak çıkış tarihi yaklaştıkça oyun hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Keza çıktığında zaten buradan sizlere duyuracağız.

Oyunun içeriğine dair bilinen tek şey aşağıda paylaştığımız fragmandan ibaret.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=k0ladBsb7rg[/embedyt]

Fragman hakkında yapılan teorilere göre dünyadaki yaşamın sona ermeye başladığı bir gelecekte gözlerimizi açıyoruz ve ellerimizdeki bir bebeği tutup ağlamaya başlıyoruz sonrada bebek kayboluyor. Çevremize baktığımızda ise yüzlerce ölü balık ve canlı görüyoruz. Burada elimizde tuttuğumuz bebeğe yönelik şöyle bir teori var. Bu bebeğin bizimle bağlantısının olduğunu gösteren bir kablonun olması ve petrole dönüşmesi göz önüne alındığında bu bebek bizim günahlarımızı temsil ediyor. Burada 20 – 21. yüzyıl dünyasına gönderme var. Sanayileşme sonrası ülkelerin girdiği gelişme çabalarının dünyayı yok etmesi ve kullanılan milyonlarca litre petrolün dünyanın ekosistemine verdiği zararı düşünürsek aslında yakın bir gelecekte gerçekleşmesi muhtemel bir olay ifade ediliyor.

Birde oyuna çıplak başlamamıza yönelik olan teorilerde var. Bunlardan bazıları çıplaklığın kişinin masumiyetini, yeniden doğuşunu yada tam aksine onun şeytaniliğinden kaynaklandığını ifade ettiği söyleniyor. Hatta burada asıl bebek olanın biz olduğumuzu ve elimizdeki bebeğin yetişkin bireyi temsil ettiğini ve petrole dönüşmesi de dünyayı mahveden tüketici toplumun bunlar ile baş edebilmek için bizi yarattıklarını ifade ettiği söyleniyor.

Sponsor Reklamlar

Bir başka teoride oyunun adına yönelik. Death Stranding kelimesinin aslında bir anagram olduğunu ve oyunun içeriğine yönelik ipuçları içerdiğini söyleyenlerde var. Mesela d-E-A-T-h S-T-r-a-n-I-N-G buradaki küçük harfleri attığımızda EAT STING şeklinde bir kelime ortaya çıkıyor. Türkçeye uyarlarsak “acıyı ye” yada “ızdırabı tat” gibi bir anlam ifade ediyor. Yani oyunda bu zamana kadar yapılan hatalar sonucunda dünya mahvoluyor ve biz bununla yüzleşiyoruz şeklinde bir takım yorumlar var.

anagram_ızdırap_tat

Anlayacağınız üzere içerik hakkında hiç bir şey belli değil ancak fragman çıkalı bir kaç gün olmasına rağmen hakkında yüzlerce teori ortaya atıldı. Umarız çıkacak olan oyunda insanların merakını tatmin edecek nitelikte olur arkadaşlar. Lafı daha fazla uzatmadan oyun için gereken sistem gereksinimlerine geçiyorum.

DEATH STRANDING SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista (64 bit)
İşlemci: İntel i5-680 3.6 GHz / AMD Phenom II X4 940
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 650 Ti / ATI Radeon R7 260
Ram: 6 GB
DirectX: DirectX 11
Kullanılabilir Alan: 35 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit)
İşlemci: Intel Core i7-4770K 3.5 GHz  / AMD FX-9370
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 980 / ATI Radeon RX 480
Ram: 8 GB
DirectX: DirectX 11
Kullanılabilir Alan: 35 GB

Evet arkadaşlar oyun için tahmin edilen sistem gereksinimleri bu şekilde resmi sistem gereksinimleri açıklandığında yazımızı güncelleyeceğiz ancak burada yazanlardan pekte farklı olmayacaktır. Eğer kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Dark Souls 3 Sistem Gereksinimleri başlıklı makalemizde dark souls 3 için bilgisar özellikleri, dark souls 3 minimum sistem gereksinimleri ve dark souls 3 pc özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.