GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / (ÇÖZÜM) ROCKET LEAGUE AÇILMIYOR!

(ÇÖZÜM) ROCKET LEAGUE AÇILMIYOR!

Sponsor Reklam

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Rocket League’de yaşanan bu sorunu nasıl çözeceğimizi anlatacağız.

Eğer oyunu steam üzerinden açmaya çalıştığınızda oyun yüklenmiyorsa yahut yüklenirken herhangi bir run time error hatası alıyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini uyguluyoruz. Spesifik bir hata olmadığı için size şunu yapın yada şunu kurun sorununuz çözülecek gibi bir şey söylemeyeceğiz. Her bilgisayarda oyunun açılmasına engel olan neden farklıdır.

Sizde farketmişsinizdir k, youtube’de bu konuda videolar ile kaynıyor ve yorumlarda kimisi işe yaradı saol ve sair yorumlar yazarken işe yaramıyor yazar. İşte bunun nedeni herkeste hatanın farklı bir kökenden kaynaklanıyor olması arkadaşlar. İşte sizde aşağıdaki yöntemleri tek tek deneyerek hatanın nereden kaynaklandığını bulacak ve çözeceksiniz.

1) Winsowsu güncelleyin

Windows updateyi açarak bilgisayarınızda eksik olan güncellemeleri yapın. Bunun yanında .Net Framework ve directx ve sair windowsa ilişkin bütün bileşenlerin güncelleyin.

2) Sürücüleri güncelleyin.

Sponsor Reklamlar

Bilgisayarınızda ki sürücüleri ve oyun bileşenlerini güncelleyin. Bu konuda ben ücretsiz olan Driver Booster programını kullanmanızı öneriyorum. Bu program bilgisyarınızda yer alan bütün sürücü ve oyun bileşenlerini saniyeler içinde tespit eder, yazılımlarını tarar ve eski sürüme sahip olan yazılımları günceller. (Oyun bileşenleri ile kast ettiğimiz, ekran kartı sürücüsü, DirectX, Visual C++ paketler, PsyhX gibi oyunlara yönelik olan yazılımlardır. Eğer yukarıda bahsettiğim programı kullanmayacaksanız bu yazılımları manuel olarak güncelleyin.)

3) Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın

Steamı açıp kütüphaneye gelin, burada Rocket League’nin üzerine sağ tıklayarak özellikleri seçin. Yerel Dosyalar sekmesine gelin ve “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” deyin.

4) Arka planda çalışan uygulamaları kapatın.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Port çakışması yahut farklı komplikasyonlar oluşmuş olabilir ve bu durum oyunun açılmasına engel olabilir.

5) Güvenlik duvarı ve antivirüs programını devre dışı bırakın.

Bazı durumlarda güvenlik duvarı yahut antivirüs programları tehdit olarak algılamakta ve oyunun açılmasına engel olmaktadır. Sırasıyla deneyin.

Mac kullanıcıları ek olarak ;

Sol üst köşedeki Apple yazısına tıklayın ve “Software Update” deyin ve yazılım güncellemesi yapın.

Evet arkadaşlar hatanın çözümü bu şekilde. Eğer kafanıza takılan bir şey olursa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan (ÇÖZÜM) LEAGUE OF LEGENDS ÇALIŞMAYI DURDURDU HATASI başlıklı makalemizde LEAGUE OF LEGENDS çalışma durdurdu hatası çözümü, LEAGUE OF LEGENDS çalışmayı durdurdu ve LEAGUE OF LEGENDS çözümleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.