GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / com.google.process.gapps işlemi durduruldu ne demek

com.google.process.gapps işlemi durduruldu ne demek

Sponsor Reklam

Akıllı telefonlarda karşımıza çıkan com.google.process.gapps işlemiyle ilgili olarak genel olarak bilgiler vereceğiz. Android işlemcili telefonların günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaştı. Bu yaygınlaşmaya birlikte bazı sıkıntı ve sorunların oluşması hızlanmaya başladı. Bu yazımızda com.google.process.gapps üzerinden gelen hataları ve çözüm yöntemlerini inceleyeceğiz. Bu hata direk olarak bu şekilde gelebileceği gibi beklemedik şekilde durduruldu ifadesiyle de karşımıza gelebilir. Bunun için çözüm önerilerini dikkatli bir şekilde incelemenizi tavsiye edeceğiz.

Com.google.process.gapps

Yazımızda giriş yapmadan önce bazı tavsiyelerde bulmak istiyoruz. Bu hatanın gelmesinin bir çok nedeni olabilir. Bu nedenleri tek tek yazacağız. Ancak buradaki yöntemleri deneyerek çözüme kavuşabilirsiniz. Aşağıda ki adımları tek tek inceleyeceğiz.
Sponsor Reklamlar

İlk tavsiye olarak ön bellek temizleyici programlarını çalıştırmanız gerekiyor. Burada piyasa bulunan onlarca uygulama bulunmaktadır. Bu tip uygulamalar telefonda fazla çalışan uygulamaları durdurarak kasmayı ve hataların gelmesini azaltmaktadır. Bu işlemi yaparken güvenilir uygulamaları ve en çok yorum alanları incelemenizde fayda olacaktır. Bunun dışında yapmanız gereken diğer bir husus ise uygulama tercihlerinizi gözden geçirmeniz olacaktır. Burada kullanmadığınız yada haberiniz olmadan yüklemiş uygulama varsa durdurun ya da tamamen silin.

Telefonlarda bulunan gizli uygulamalar bu tip hataların oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden tüm uygulamaların gözden geçirilmesinde yarar olacaktır. Bunlar dışında yapılacak son işlem android telefonun çalışması için gerekli olan uygulamalarının hiç bir şekilde değiştirmemesidir. Yani uygulamanın durdurulmasıyla sistemi bozabilecek tüm işlemlerden uzak kalmak gerekiyor. Yukarıda belirttiğimiz hususları maddeler halinde yazmak gerekirse;

  • Telefonu yeniden başlatınız.
  • Ön bellek temizleme işlemini yapınız.
  • Google Services Framework verilerini silme işlemi yapınız.
  • Uygulamaları sıfırlama işlemini yapınız.
  • Güncelleştirmeleri devre dışı bırakınız.

Yukarı belirttiğimiz işlemleri yaptığınız halde tekrar bu hatayı alıyorsanız, fabrika ayarlarına dönmekten başka çareniz yoktur.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Andriod Studio Hızlandırma (yavaş çalışıyor) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.