GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Cities Skylines Sorunları

Cities Skylines Sorunları

Sponsor Reklam

Burada bahsettiğimiz başlangıç rehberi ile yeni sorunlar ve çözümleri sizlere açıklıyoruz. Cities Skylines oyunu bildiğiniz gibi şehir kurma oyunudur. Bu oyun hakkında merak ettiğiniz pek çok soruyu sizlere tek tek açıklayacağız. Öncelikle bu konumuzda su kirliliği, hava kirliliği, herkesin ölmesi, ölüler toplanmıyor, hastalık sorunu, elektrik kullanımı, su kaynakların yok olması, doğal kaynak kullanımı, tarım alanlarının kullanılması ve daha pek çok sorunu bu yazımızda inceleyeceğiz. Gelin vakit kaybetmeden tek tek sorunları ve çözümleri üzerinde konuşalım.

Cities Skylines Problemleri

Şehir kurma oyunları pek çok sorun çıkabiliyor. Amaç burada insanları mutlu etmektir. Ancak bu sayede şehri büyütebilirsiniz. Şehir büyüdükçe daha güzel alanlar açılıyor. Örneğin Cities Skylines oyununda şehir büyüdüğü zaman küçük köyler mahallelere dönüyor. Normal mahalleler, büyük mahalleler ve ilçelere kadar uzanan bir güzellik ortaya çıkıyor. Aşağıda ki başlıklarımız altında konumuzun girişinde belirttiğimiz hususları tek tek açıklayalım.

Su ve hava kirliliği

Su ve hava kirliliği hakkında tüm detayları bu başlığımız altında inceleyeceğiz. İlk olarak su kullanımı doğal kaynaklar arasındadır. Yani su kaynağını denizlerin ilk çıkış noktasına koymanız gerekiyor. Atık tesisini de denizlerin son bölümüne yapmanız gerekiyor. Zira temiz su şehre girerken, atık kanalizasyon şehrin dış tarafından dışarı çıkacaktır.

Yine hava kirliliği de genellikle sanayi bölgelerinde olan bir sorundur. Bu sorunu da aşmak için şehri sanayi bölgelerinin dışarısına yapmanız gerekiyor. Böylece bölgede oluşabilecek hava kirliliğinde ortadan kolayca kaldırabilirsiniz. Unutmadan belirtelim. Sanayi ve şehir arasında ulaşım hattını mutlaka koyun. Yoksa sanayide çalışan insanlar iş yerine gidemez. Ulaşım sorunu yaşar.

Sponsor Reklamlar

Herkesin ölmesi ve ölüler toplanmıyor

Şehir de aniden başlayan ve herkesin aniden ölmesine anlam veremeyebilirsiniz. Bu başlık altında bu sorunun neden olduğunu ve çözüm önerileri hakkında konuşmak istiyoruz.  İlk olarak ölülerin neden toplanmadığına bakalım. Şehir oyunlarında ölülerin olması gayet doğaldır. Fakat ölüler toplanmadığı zaman o bölgede yaşayan insanlar rahatsız olduğundan şehri terk etmeye başlayacaktır. Bunun için ölülerin cenaze arabalarıyla toplanması gerekiyor. İlk olarak ölülerin toplanmamasının sebepleri şunlardır.

  • Bölgede cenaze hizmetleri yoktur veya o bölgeye uzaktır.
  • Yinede bölgeye cenaze hizmetleri sorunsuz ise trafikten dolayı toplanma geç yapabilir.
  • Bölgede cenaze hizmetleri yeterli değildir. Bunun nedeni ise bütçe kısıtlamasından olabilir.

Genellikle ölülerin toplanması bu sebeplere bağlı oluyor. Şehirde aniden herkesin ölmeye başlaması hiç hayra alamet değil 🙂 Sağlık sorunlarının aniden başlaması kanalizasyon sistemin suya karışması, bölgede sanayinin olması, sağlık hizmetlerinin yetersiz olması gibi sorunlarla başlar. Böylece hastalık sorunu ortaya çıkar. Hastalıklara çözüm bulamazsanız, herkes ölmeye başlar.

Elektrik kullanımı ve sorunları

Elektrik kullanılması oyunun en can alıcı bölümüdür. Yine şehrin büyümesi için doğal kaynakların kullanılması önemlidir. Elektrik de insanları asli ihtiyaçları arasındadır. Her bölgede insanların elektrik kullanması gereklidir. Hatta insanlar dışında yapacağınız binaların elektrik kullanması şarttır. Yani tren istasyonu, hava limanları gibi.. Bu nedenle elektrik kaynaklarını çeşitlendirmeniz gerekiyor. Nasıl mı ?

Eğer bölgenizde bol su varsa, baraj kurun. Daha ileri ki aşamalar güneş enerjisi ve nükleer enerji sistemlerini kullanmaya başlayın. Diğer sorunları farklı başlıklarımız altında incelemeye devam edeceğiz. Merak ettiğiniz konular olursa, yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Cities Skylines Sorun ve Çözümleri başlıklı makalemizde Cities skylines, Cities skylines başlangıç rehberi ve Cities Skylines download hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.