GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Cities Skylines Sorunları Part 2

Cities Skylines Sorunları Part 2

Sponsor Reklam

Cities Skylines sorun ve çözümleriyle ilgili 3. konumuzu yayınlıyoruz. Şehir kurmaları arasında en iyisi diyebileceğimiz bir oyundur. Bu yazımızda burada bahsetmediğimiz detayları anlatacağız. Konumuzda çöp boşaltma, baraj çalışmıyor, işçi eğitimi, hammadde sorunuyla ilgili bilgiler vereceğiz. İlk olarak çöp boşaltma sorununa kısa bir giriş yapalım. Şehir oyunlarında çöpler büyük sorunların başında gelmektedir. İnsanların çöpleri boşaltması ve onların işletilmesi gerekmektedir. Bu oyunda dikkat etmeniz gereken konuların başında gelen çöp sorunu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Çöp boşaltma sorunu

Çöplerin boşaltılmasına özen göstermeniz gerekiyor. Hatta şehrin bütçe planlanmasından en büyük parayı buraya ayırmanız gerekiyor. Eğer biraz daha düşük bütçelerle ayrılmanız halinde çöplerin birikmesiyle karşılaşabilirsiniz. Eğitimli insanlar eğitimsizlere göre daha az çöp çıkarır. Aynı şekilde çöp kamyonların şehre biraz yakın olması toplaması açısından önemlidir. Ayrıca trafiğinde bu duruma uygun olması hızlı bir şekilde çöplerin toplanmasını sağlar.

 

Sponsor Reklamlar

Baraj çalışmıyor

Cities Skylines oyununda olduğu gibi diğer oyunlarda kaynakları iyi bir şekilde kullanılması önemlidir. Oyunda elektrik kaynağını oluşturmanız için çeşitler fazladır. Bu çeşitler arasında baraj da yer almaktadır. Peki oyunda baraj niye çalışmaz ?

Oyunda barajları su kaynaklarının olduğu bölgeye yapmanız gerekiyor. Böylece su baraj oluşturmak suretiyle elektrik üretebilir. Ancak bazı durumlarda suların yetersiz olmasından kaynaklı elektrik üretememe durumları da oluşmaktadır. İşte planlamanızı yaparken bu duruma dikkat ediniz. Dar alanlara baraj kurmak her zaman mantıklıdır.

İşçi eğitimi

Oyunda işçi eğitimi önemlidir. Eğitimli işçilerin daha çabuk iş bulabildiklerini söyleyebiliriz. Böylece işsizlik sorunu azaltmaktadır. İş talep eden firmalar özellikle eğitimli işçileri tercih etmektedir. Bu da yüksek ticaret hacmi olan imarlarda yapılmaktadır. İşçilerin eğitimi için, planlardan eğitim bütçesini arttırmanız da yarar var.

Hammadde sorunu

Son başlığımızda hammadde sorununu ele alacağız. Bu sorun oyunun en önemli alanlarından birisidir. Hammadde olmadan hiç bir şey olmaz. Doğal kaynakların çıkartılması için sanayi bölgelerin kurulması gerekiyor. Örneğin bir cevher madeni için cevhere ait iş yapan bir sanayi bölgesi oluşturmanız gerekiyor. Aynı şekilde petrol içinde veya ağaçların fazla olduğu bölgede orman ürünleri üreten sanayi bölgeleri oluşturmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde planlı ve düzenli olarak ilerleyebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Cities Skylines Sorunları başlıklı makalemizde herkesin ölmesi ve ölüler toplanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. Hocam baraj kurma sorunu yaşadım verdiğiniz bilgi ile çözüm oldu çok teşekkürler hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.