GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Cities Skylines Sorunlar Bitmiyor

Cities Skylines Sorunlar Bitmiyor

Sponsor Reklam

Cities Skylines sorunlarını bir türlü bitmiyor diyorsanız, bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle simülasyonlarının başında gelen harika bir oyundur. Oyun sürekli olarak güncelleme alıyor ve gelişiyor. Bununla birlikte yeni özellikler ekleniyor. İlk aşamada cities skylines krematoryum (ölme sorunu) ilgili genel bilgileri vereceğiz. Şehirde yaşayanların bir anda ölmesinin bir kaç sebebi olabilir. Hastane ve defin hizmetlerinin geniş olması gerekiyor. Yani ölülerin bir anda defin işlemleri hızlı olması gerekiyor. Aynı şekilde sağlık hizmetleri yetersiz olursa şehirde bulunan vatandaşlar ölmektedir. Bunun sağlık kuruluşlarını nokta atışı yerlere kurmanız gerekiyor. Kurarken de bütün şehirler ile mahaller arasında bağlantı olması gerekiyor. Aynı şekilde trafik sorununun olmaması gerekiyor.

Ölme sebebi su hattına atık ile karışır. Direk olarak ölme sorunun bu olmayacağı gibi hastalıkların çoğalmasını direk neden gösterebiliriz. Çözümü ise yukarıda anlattığımız gibi sağlık ve defin merkezlerini çoğaltmak olacaktır. (Cities skylines ölüler toplanmıyor)

cities-skylines-sorunlari

Sponsor Reklamlar

Cities skylines nüfus artmıyor

Ah bu şehir, bir türlü artmıyor. Öncelikle nüfusun artması için gerekli şartların oluşması gerekiyor. Gerekli şartlardan bahsettiğimiz konu yolların olması ve alt yapının olması değildir. Bunun yanında istediğiniz bölgeye şehir kurmak istiyorsanız, park ve önemli anıtlar dikerek insanları o bölgeye toplamayı deneyin. Aynı şehirde hava alanı ve limanlar kurarak turistler başta olmak üzere bir çok nüfusu bölgenize çekmeyi deneyin.

Aynı şekilde yolların geniş olması ve trafik sorunun olmaması gerekir. Bunların olması şehir büyümeyecek yerine sayacaktır. Cities skylines konut talebi genellikle isabetli seçim yapmanız gerekiyor. Alt yapının iyi olması gerekir. (Su, kanalizasyon ve elektrik) Alt yapı sorunu ise;

Cities skylines elektrik sorunu

Elektrik sorunu çözmek için bazı alternatifleriniz olabilir. Fakat şehrin büyünmesi elektrik sorununun olmaması gerekir. Zira vatandaşlar elektriksiz bir kentte yaşamak yerine şehrinizi terk edecektir. Bu yüzden elektrik planlarınızı iyi kurgulamanız gerekiyor. Kurguyu yaparken ilk aşamada alt yapı ve yolları yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerinin ardından imar verin. Ancak bu şekilde güzel bir şehre kavuşabilirsiniz. Yapmanız gereken gerekli alt yapı yapmak daha sonra imar vermeniz olacaktır.

Başlangıçta rüzgar türbini kurabileceğiniz fosil yakıtlar da kullanabilirsiniz. Elektrik direkleri ile elektriği taşıyarak şehre götürmeniz de fayda var. Ortak elektrik noktası oluşturmanız gerekiyor. Burada taşıma yapmanız gerekiyor. Daha sonra paranız oldukça şehri geliştirmek için rüzgardan güneş enerji sistemine geçiş yapınız. Şehri büyütürken paranız olmasına dikkat edin.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Pubg Mobile Hile - Pubg Hile 2020 (%100 Çalışan Hileler ) başlıklı makalemizde pubg 2019 hile, pubg 2020 hile ve pubg android hile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.