GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Cities Skylines Sorun ve Çözümleri

Cities Skylines Sorun ve Çözümleri

Sponsor Reklam

Şehir kurma oyunu olarak bildiğimiz Cities Skylines hakkında çıkan tüm sorun ve çözümleri bu yazımızda inceleyeceğiz. Harika görüntüsüyle kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaşan oyun hakkında öncelikle başlangıç rehberi tarzında başlayıp daha sonra sorun ve çözümleri üzerine konuşacağız. Yazımızın ilk girişine şu bilgeler ile başlayalım. 2015 Mart ayında çıkan oyun Şehir kurma oyunudur. Şu anda steam üzerinde oyunun %75 indirimle 12.25 TL’ye satılıyor. Burada bahsettiğimiz konuda oyunun nasıl oynadığını tek tek açıklamıştık.

Cities skylines başlangıç rehberi

Başlangıç rehberi olarak öncelikle Steam üzerinden oyunu satın almanız gerekiyor. Aşağıda belirttiğimiz gibi oyun harika bir indirimle sizlere sunuluyor. %75 varan güzel indirimler sizleri bekliyor. Oyunu satın aldıktan sonra bir kaç ayarla oyuna başlıyorsunuz.

Karşınıza ilk olarak boş yollar ile çevrili alan gelecektir. Daha sonra küçük köy yolları yaparak işe koyuluyorsunuz. Yaptığınız yolları şehrin büyümesine göre planlarsanız ileri de sıkıntı çekmezsiniz. Yani trafik, ulaşım, hastane, yangın ve polis merkezleri, okullar veya parklar gibi alanlara dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak küçük köy tarzı nüfus yoğunluğu az olan imar veriyorsunuz. Ortalama bir evde 4 – 5 kişi kalıyor. Böylece küçük küçük mahalleler oluşturuyorsunuz. Oyunun ilerleyen aşamalarında apartman imarı verdiğiniz ortalama kalan kişi sayısı 30 – 40 oluyor. Buda daha büyük mahalle ve ilçe yapmanıza olanak sağlıyor.

Oyuna kısa başlangıç yaptıktan sonra gelin sorun ve çözümleriyle ilgili bilgiler vermeye devam edelim.

Sponsor Reklamlar

Cities Skylines Nüfus Planlama

Nüfus planlanması oyunun en önemli özelliğidir. Nüfusu düzgün bir şekilde planlama yapmanız gerekiyor. Zira yanlış verilen imarlar o bölgeyi çıkılmaz hale sokabilir. Yani trafik yoğunluğuna bağlı bölgeyi terk etme, verilen hizmetlerin yetersiz olması (çöp kamyonlarının bölgeye girmemesi, sağlık ve yangın hizmetlerin trafiğe bağlı olarak eksik verilmesi gibi) bu duruma en iyi örnektir. Peki, nüfusu nasıl düzenlemeniz gerekir ? İşte detaylar…

Nüfus arttırma

ggmyfriend.com olarak farklı oyun ve çözümlerle ilgili sizlere sürekli olarak bilgi vermeyi hedefliyoruz. Bu yazımızda cities skylines oyunu hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Nüfus konusu oyunun en can alıcı yeridir. Zira şehir kurma oyunlarında olmazsa olmazların başında gelen nüfus artışıdır. Peki oyunda nasıl nüfusu arttıracaksınız ?

İlk yapacağınız konu planlı ilerleme olacaktır. Yani direk olarak yolları yaptıktan sonra ileriyi düşünerek imarlar arasında bölge bırakmanız gerekiyor. Sıkışık şekilde verilen imarlar bölgeyi ileride sıkıntıya sokabilir. Vereceğiniz hizmetler eksik kalabilir. Örneğin bölgeye metro istasyonu gelemeyebilir. Bu da insanların işe gitmelerini olumsuz yönde etkiler.

Nüfus artmıyor

Nüfus arttırmayacak pek çok etken vardır. Öncelikle mevcut konumu inceleme gerekiyor. Yani hangi alanlarda ne gibi hizmetler veriliyor. Yani bölgede yangın ve polis teşkilatı var mı ? İnsanların gezebileceği yerler yeterince var mı ? Eğitim durumları nasıl ? Bölgede okul var mı ? Bölgede hastane sağlık hizmetleri var mı ? Bunun gibi durumlar artışı etkiler. Yine artış olmuyorsa, insanlar bölgenize talepte bulunmuyor anlamına gelir. Bunu arttırmak için bölgenizi cazibe haline getirin. Hava alanları ve limanlar inşa edin. Otel ve turizm bölgeleri kurmayını deneyin.

Nüfus azalıyor

Oyunda en sık karşılaştığımız sorunların başında geliyor. Aniden başlayan veya kademeli olarak nüfus azalmalarıdır. Peki ne yapmanız gerekiyor ? İlk olarak hangi bölgede insanların şehri terk ettiğine bakın. İlk olarak verebileceğimiz ipucu budur. Daha sonra hangi hizmetten memnun değiller ? Yani bölgede elektrik mi ? yoksa su sorunu mu var ? İnsanların eğitim ihtiyacından dolayı mı şehri terk ediyor ? Bunları tek tek inceleyerek bakmanız gerekiyor.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan CS GO Wall Hack Kodları başlıklı makalemizde cs go wall hack, cs go wall hack bomba ve CS GO Wall Hack download hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.