GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 2 Ağustos 2021
Anasayfa / OYUN / OYUN BUGLARI VE ÇÖZÜMLERİ / Cities Skylines Kasma Sorunu (En Güncel)

Cities Skylines Kasma Sorunu (En Güncel)

Sponsor Reklam

Simülasyon oyunları arasında ilk sıralarda yer alan Cities Skylines oyunun kasma, donma ve takılma sorunlarını inceleyeceğiz. Şehir büyüdüğü zaman kasma veya donma sıkıntısıyla karşılaşabilirsiniz. Özellikle düşük özellikli bilgisayarlarda cities skylines geç veya yavaş açılıyor anlamına gelebilir. Oyun bu tip sıkıntıların çıkması canınızı gerçekten sıkabilir. Önce bu konuda neler yapmanız gerektiği anlamında bilgileri sizlerle paylaşırken, sistem özellikleri ve kasma gibi sorunlarda nasıl işlem yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Kasma sebepleri sizce neler olabilir ?

Kasma sorunun bir çok sebebi olabilir. En çok bariz görülen oyunun sistem özellikleri ile bilgisayarın aynı eş değerde olmamasıdır. Bu donmanın nedenlerinin başını çekmektedir. Diğer bir sıkıntı ise şehir büyüdüğü zaman grafiklerin detayları artacağından ötürü, performans düşüklüğü ya da kasma sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bunu da yenmek için oyun ayarlarında çözünürlük kısımları ile oynamanız gerekmektedir.

Sponsor Reklamlar

Başka bir gerekçe ise oyun güncelleme almıştır. Yapılan güncellemede ek grafikler olabileceğinden ötürü kasma yaşayabilirsiniz. Kısacası oyun geliştikçe ram bellek kapasiteniz düşeceğinden takılmalar olabilir. Bu sebeple şehir ne kadar çok büyükçe grafik özellikleri düşünmeniz gerekiyor. Kısacası detaylar fazlalaşıyor.

Takılma sorunu yaşayan kullanıcılar için bazı önerilerimizi inceleyelim.

  • Öncelikle oyunu harici bellek üzerinden çalıştırmak ya da sistem klasör harici bir başka bellek üzerinden çalıştırabilirsiniz.
  • Grafiklerin ayarları ile oynayarak en düşük seviyede olmayı denemelisiniz.
  • Tüm sürücüleri güncellemeyi deneyin veya kontrol edin.
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Pubg Mobile Hile - Pubg Hile 2020 (%100 Çalışan Hileler ) başlıklı makalemizde pubg 2019 hile, pubg 2020 hile ve pubg android hile hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.