GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Cep Telefonu Güvenli Olarak Nasıl Kullanılır ?

Cep Telefonu Güvenli Olarak Nasıl Kullanılır ?

Sponsor Reklam

Cep telefonlarının ve bilgisayarların kullanımı o kadar yaygın hale geliyor ki, kişisel bilgilerimizin gizlice başkalarına sızdığını bile bilmiyoruz.

Sadece son 10 yıl içinde halka açık rakamların kişisel bilgilerinin veya fotoğraflarının halka sızdırdığını hatırlamaya çalışın. Ve son zamanlarda Emma Watson ve Amanda Seyfriend’e olanlara, telefondaki özel fotoğraflarının hacklendiğine bakın.

Aslında, kişisel bilgilerin sızması o kadar kolaylaştı ki, FBI yöneticisi bile kişisel dizüstü bilgisayarının web kamerasını bir kasetle kapladı. Bilgisayardaki web kameramızı bir kasetle kapatmamızı önerdi, çünkü bu herkesin atması gereken önemli bir güvenlik adımı.

Peki, gizliliğimizi korumak ve hayatımızı şifrelemek için ne yapıyoruz?

Güvenliğinizi artırma – E-posta hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanın.

Sosyal medya veya çevrimiçi araç hesaplarımızın çoğu e-posta hesabımızla bağlantılı. E-posta hesabınız saldırıya uğradığında, e-posta bilgilerinizin ve irtibat listenizin sızdırılmasının yanı sıra, bağlı diğer tüm hesaplar da etkilenir.

Bu nedenle, gelen kutunuzun güvenliğini artırmak için, gelen kutunuz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı açın. Bununla beraber, hesap bilgilerinizi korumak için ekstra bir güvenlik katmanınız vardır.

Gmail kullanıcısıysanız, 2 adımlı doğrulamanızı burada etkinleştirin .

Cihazınız çevrimiçi olacaksa, daima sabit sürücünüzü şifreleyin.

Mac kullanıcıları için, şifrelemeyi açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Apple menüsü ()> Sistem Tercihleri’ni seçin ve Güvenlik ve Gizlilik’i tıklayın.
  2. FileVault sekmesini tıklayın.
  3. Kilitli Kilitle düğmesini tıklayın ve ardından bir yönetici adı ve şifresi girin.
  4. FileVault’u Aç’ı tıklatın.

For Windows kullanıcıları , BitLocker kullanımı sürücü şifreleme açmak daha fazla bilgi edinmek için yapmanız gerekir.

Arkadaşlarınla ​​özel ve güvenli bir sohbet mi istiyorsun? Whatsapp yerine Signal kullanın!

Sponsor Reklamlar

Neden sinyal? Çünkü Electronic Frontier Foundation tarafından en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri olarak önerilmektedir. [2] Ayrıca iPhone ve Android cihazlar için ücretsiz, dünya çapında şifreli metin mesajları, fotoğraflar, videolar ve sesli çağrılar.

Şunları yapabilirsiniz buraya Sinyali yüklemek ve tüm arkadaşlarınızı ve katılmaya ailesini davet ve bundan böyle özel mesajların sızıntı dert etmenize gerek.

Tor  ile özel olarak göz atın çünkü gizli konum düşündüğünüz kadar güvenli değildir.

Chrome’un Gizli Modu’nu kullanıyor olsanız bile, internet servis sağlayıcılarının, ağınızdan sorumlu sistem yöneticilerinin ve Google gibi tarayıcı şirketlerinin tarama etkinlikleriniz için hala merak edebileceğini biliyor musunuz?

Özel tarama için Tor kullanın. Tor “Soğan Router” anlamına gelir ve aslında çekirdeğin daha iyi korunması için soğan gibi birçok katmana sahip olmak anlamına gelir – gizliliğiniz.

Tor uygulamasını buradan iPhone’unuza ya da Android telefonunuza yükleyin ve  internette gizliliğinizi güvence altına alın.

Tor sizin için yeterli değilse, DuckDuckGo’yu deneyin.

İnternet taramasının yanı sıra, DuckDuckGo ile aramanızı gizli tutabilirsiniz.

DuckDuckGo sizi izlemeyen bir arama motorudur. Arama motorunda arama yapmak için pek fazla öğe bulunmuyor olabilir, ancak aramanızı ön ekleyebilmeniz için! Google ve şifreli Google aramaları yapabilirsiniz.

Sen edebilirsiniz buradan ücretsiz olarak Chrome’a DuckDuckGo ekleyin . Ya da sadece DuckDuckGo uygulamasını iPhone veya Android telefonunuza yükleyin .

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.