GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / CD’Siz Format Atma

CD’Siz Format Atma

Sponsor Reklam

CD olmadan format atabilir misiniz ? İşte kolay format detayları… Laptop bilgisayarlarınızda oluşan teknik sorunlar sonucunda, bilgisayarınıza format gerekebilir. Teknik servise gönderebileceğiniz gibi elinizde Windows CD’niz yoksa CD’siz format atma yöntemiyle, kolayca bilgisayarınızı formatlayabilirsiniz. Bunun için google dan dan sağlam indir web sitesini aratarak, burada yer alan arama motoruna, indirmek istediğiniz Windows un adını yazarak, seçeneklerden bilgisayarınızın bitine ( 32 bit, 64 bit)  göre tercih yapıyorsunuz.

Dosyayı bilgisayara indiriyorsunuz. Windows dosyası 2GB büyüklüğünde olduğu için, yaklaşık olarak yarım saatte indirmektedir. Dilerseniz indirdiğiniz dosyayı DVD’ ye yükleyerek, Kendi Windows kurulum CD’nizi oluşturabilirsiniz.

Bilgisayara cd’siz format atmak (WİNDOWS 7-8-10)

Bilgisayarınıza inmiş olan kurulum dosyasından sonra, aynı indirme sitesinden, Daemon Tools Pro ( Sanal sürücü)’yu indiriyoruz. Bilgisayarın masa üzerinde yer alan Windows klasörüne girerek, buradaki ISO dosyasını tıklıyoruz. Karşımıza çıkan ekrandan setup’u tıklayarak, kurulumu başlatıyoruz. Şimdi yükle seçeneğini tıkladıktan sonraki adımları dikkatlice takip ederek, Windows’un istediğiniz sürümünü yükleyebilirsiniz. Yükleme sırasında adımları dikkatlice takip ederek, bilgisayarınıza Windows’un istediğiniz sürümünü rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Sponsor Reklamlar

Kolay format adımları

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra gerekli ayarları ve düzenlemeleri yapmak için yönlendirmeleri takip ederek nihai kurulum yapılmaktadır. Burada yapacağınız işlemleri sonradan da değiştirme imkanınız olmaktadır. Hesap bilgileriniz , e mail adresleriniz , seçtiğiniz saat ve tarih ayarları, masaüstü ve ekran koruyucu için çeşitli duvar kağıdı ayarlamalarını sizlere sunmaktadır.

Bu işlemleri ister kurulumdan sonra isterseniz de daha sonra yapabilirsiniz. Artık yeni arayüz ile sisteminizi kullanıma hazır olmaktadır. Gerekli program ve yazılımları siz istediğiniz şekilde bilgisayarınıza artık kurulum yapabilirsiniz.

CD’siz format atma ultimate

Dikkat etmeniz gereken bir konu bilgisayarınıza format atarken kendi dosyalarınız ve şahsi evraklarınız , resimleriniz müziklerini ve her türlü dosyalarınızın yedeklerini muhakkak almaktadır. Format atma sırasında yanlışlıkla dosyaları silmenize , kayıp olmasına sebep olacak herhangi bir eylemde dosyalarınızı yedeklediğiniz yerden alıp yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanıcıların en çok hata yaptıkları yerlerden biri olan dosyalarını yedekleme işi çok önemli bir konu olmaktadır. Hatta evinizde harici flash bellek yada hard disk var ise ona yedekleme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Geri dönüşü olmayan bir işlem yaptığınız zaman bütün evraklarınız ve dosyalarınız silinecektir. Bunun önüne geçmek için mutlaka dosyalarınızı yedekleyiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır? başlıklı makalemizde bilgisayardan tv'ye hdmi görüntü aktarma ve HDMI kablo ile TV bağlantısı yapamıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.