GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Casper Via S10 Tablet Hiç Açılmıyor

Casper Via S10 Tablet Hiç Açılmıyor

Sponsor Reklam

Casper tablet açılmıyor. Nedeni neden olabilir ? Bu konuyla ilgili nasıl yapacağınıza dair bilgileri sizlerle bakalım. Öncelikle tabletin açılmamasının bir kaç sebebi olabilir. Bunları detaylı bir şekilde inceleyeceğim. Tabletin açılmamasının ilk nedeni şarjının olmamasından kaynaklıdır. Eğer şarjının tam olduğunuzdan emin iseniz, işletim sistemin çökmesinden kaynaklı olabilir. İsterseniz detaylı olarak incelemesini yapalım.

Tablet hiç açılmıyor

Tabletin hiç açılmaması ilk sebebi bataryasından kaynaklı olabilir. Bataryayı kontrol ediniz. Gerekirse şarja takarak ön bölümdeki ışığı kontrol ediniz. Işık yanıyorsa, diğer aşamaya geçebilirsiniz. Eğer ışık yanmıyorsa ya da şarj almıyorsa;

  • Şarj aleti bozuk olabilir,
  • Batarya bozuk olabilir,
  • Tabletin şarj bölümü yeri bozuk olabilir,

Bu sebeplerden dolayı tabletinizin açılmaz. Eğer şarj alıyorsa diğer çözüme geçebilirsiniz.

Casper via s10 tablet açılmıyor

Yukarı başlığımızda tabletin hiç açılmama sebeplerini ele  aldık. Bu başlığımızda şarj aldığı halde açılmama nedenlerini inceleyeceğiz. Öncelikle Casper VIA.S10 10.1″ 1.3GHz 2GB 16GB Wi-Fi Tablet ürünün açılmamasını bakacağız. Piyasada oldukça yaygınca bulunan bu tabletin açılmamasının bir kaç nedeni olabilir.

Sponsor Reklamlar

İlk neden batarya ve şarj problemi olabilir. Bunun yanında tablette aşırı ısınma varsa korumaya alacağından dolayı açılmayabilir. Bu durumdan kurtulmak için tablet içerisinden gereksiz tüm programları kaldırınız. Gerekirse tableti fabrika ayarlarına döndürün. Bu durum kısa süreli açılmama problemi olarak görünse de en büyük sıkıntı şarjı olduğu halde açılmayan tabletlerdir.

Tablet üzerinden direk olarak açılmaması işletim sistemin çökmesinden kaynaklı olabilir. Aynı şekilde açılırken logo ekranında takılıp kalması ve ilerlememesi yine sistem kayıplarının habercisidir. Bu düzeltmek için tablete hard reset denilenen sistem üzerinden format atmak olacaktır. Böylece takılma, donma veya kasma sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

  1. Ekranda Android logosunu görene kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini birkaç saniye basılı tutun . (Bu tuş kombinasyonu bazı üreticilere göre değişir.)
  2. Kurtarma Moduna gitmek için Sesi Aç ve Sesi Azalt tuşlarını kullanın .
  3. Güç düğmesine basın .
  4. Kullanım Hacmi seçmek için tuşları data / factory reset Wipe ve basın Güç düğmesine basın.
  5. Son olarak, Evet — Tüm Verileri Sil seçeneğini seçin ve Güç düğmesine basın .
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.