GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / HATA VE ÇÖZÜMLERİ / Bu Sayfadaki Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu

Bu Sayfadaki Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu

Sponsor Reklam

Bu sayfadaki komut dizisinde bir hata oluştu knight 508, çözüm 498, outlook 518, metin 2508, ne demek 529, zula 488, 427, 468, 498, 579, 619 ve script error hata kodlarının çözümleriyle karşınızdayız. Bir çok hataya oluşacak sebep aslında farklı farklı nedenlere dayanabilir. Bu neden tek tek hangi bölümde çıkan ve yapmanız gerekenleri aktarmaya çalışacağız. İlk olarak tarayıcılar çıkan ve özellikle İnternet Explorer tarafında görülen bu hatanın sebepleri ve çözüme dair bilgileri sizlerle paylaşalım.

Komut Dizisinde Bir Hata Oluştu

Bu hata genellikle tarayıcıda sayfa geçişlerinde görülmektedir. Yani kullanıcı yeni bir sekme açarak yeni bir internet sitesi yazmak suretiyle karşısına çıkabilecek bir hata kodudur. Peki hatayı gören kullanıcı ne yapması gerekir ? İlk olarak hatanın neden kaynaklandığını belirtelim. Bu hata genellikle güvenlik sorunu oluşabilecek sitelerde çıkmaktadır. Tarayıcınızda çıkan bu hatadan kurtulmak için aşağıda paylaştığımız adımları tek tek uygulamanız gerekiyor.

Sponsor Reklamlar

Tarayıcıyı kapatarak baştan başlatınız. Aynı hata ile karşılaştığınızda, araçlar bölümünü açarak buradan internet seçenekleri sekmesine geçiş yapınız. Daha sonra güvenlik bölümünden özel düzey tarafına geçiş yapınız. Daha sonra çıkan pencereyi aşağıya doğru kaydırarak belirttiğimiz noktaları değiştiriniz.

Komut dosyası – Java programları – Komut dosyası durum çubuğu güncelleştirme bölümlerini pasif ederek çıkış yapınız. Çıkış yaparken, işlemi kaydet demeyi unutmayınız. Bu işlemin ardından tarayıcı yeniden ya da bilgisayarınızı baştan başlatarak hatanın gelip gelmediğini kontrol ediniz.

Neden bu hata gelir ?

Diğer platformlarda aynı hata ile karşılaşmanız durumunda güvenlik duvarını kontrol etmek, varsa virüs programı pasif etmek, bilgisayar güncelleştirmelerini kontrol etmek, lisanslı programlar kullanmak gibi sıralayabiliriz. Yinede takıldığınız nokta olursa bize yazmadan çekinmeyiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Tivibu Hata Kodu 21201 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.