GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi 2020

Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi 2020

Sponsor Reklam

Kablosuz kulaklık tavsiyemizi okumadan ürün satın almamızı temenni ediyoruz. Öncelikle 2020 yılı içerisinde bluetooth kulaklık almak istiyorsanız, bakmanız gereken bazı noktalar vardır. Fiyat bakımından piyasa 20 TL’den başlayıp 10.000 TL’ye kadar farklı tip ve çeşitlerde bu ürünü bulmanız mümkündür.

Şimdi ise hangisini seçmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağız. İşte detayları ile birlikte hangi ürünü tercih etmeli veya etmemeli…

Kablosuz kulaklık tavsiyesi

2020 yılında kablosuz kulaklık almak isteyenler için hazırladığımız rehberimiz de detayları paylaşalım. İlk olarak ucuz olan bir ürünü incelemek isteriz. Sports marka mıknatıslı mikrofonlu bluetooth kulaklık ürününe bakacağız. Piyasada 20 TL ile 30 TL arasında satılmaktadır. Peki 100 TL’lik ürün ile arasında fark nedir ? Aşama olarak baktığımız ilk öncelik markasıdır. Daha sonra çekim alanın ürün fiyatında net olarak etkisi vardır. Bunun yanı sıra ANC denilen Aktif Gürültü Önleme sisteminin olup olmadığına da fiyat konusunda net bir unsurdur. Bu ürünün özelliklerine baktığımız zaman;

Bu ürün dışında yüksek kaliteli Klipsch markalı X12 Neckband In-Ear Bluetooth Kahve-Siyah Bluetooth Kulak İçi Kulaklık ürüne bakalım. Fiyat olarak 4 bin TL’lik satış fiyatına sahiptir. Fiyat bakımından ilk etken marka olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında ürün özellikler baktığımızda;

Orta kalite ve piyasada kabul görmüş bir üründen bahsetmek istiyoruz. Xiaomi marka Redmi Airdots Tws Bluetooth 5.0 Kulaklık ürüne bakacağız. Fiyat olarak 140 TL civarındadır. Ürün içerisinde mikrofonun olduğu belirtelim. Bunun yanında versiyonun piyasada ki ucuz ürünlere göre daha olduğu belirtelim.

Peki sürümün düşük ya da yüksek olması neyi ifade eder ? Sürüm kısaca hız demektir. Sürümü düşük olan cihaz ile hızlı arasında net fark hızdır. Yani daha hızlı iletişim kurar. Kullanımı hızlıdır. Donma veya takılma yapmaz. Bunlara ek olarak görüşme süresinin önemi büyüktür. Yine ucuz mallarda kullanım süresi 2 – 4 saat arasında iken burada bahsettiğimiz Xiaomi ürün ortalama 12 saatte kadar sıkıntısız kullanılmaktadır.

Yine orta kalite piyasada kabul görmüş tip bakımından kulak üstü olan bir ürünü tanıtmak istiyoruz. Anker Soundcore Life marka Q10 Kablosuz Bluetooth ürününde bahsedeceğiz. Yine yukarı da bahsettiğimiz ürünle hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Versiyonu 5.0 ve müzik dinleme özelliği de vardır. 60 saate kullanma süresi ile rakiplerine göre daha kalite olduğunu belirtelim. Fiyat olarak 370 TL’ye satılmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Yine orta kaliteli ürünleri tanıtmaya devam edelim. Apple AirPods marka 2. Nesil Bluetooth Kulaklık MV7N2TU/A modeline bakalım. Ürün versiyonu 5.0 olup piyasa fiyatı ortalama 890 TL ile 1200 TL arasındadır. Apple markasını anlatmaya gerek yok sanırım. Bunun dışında diğer orta kalite ürünler ile arasında bazı ufak farklar bulunmaktadır.

Tablo halinde karşılaştırmalarına baktığımız zaman şu bilgilere ulaşabiliriz.

MarkaFiyatKalite Derecesi
Sports Mıknatıslı Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık17 TL1
Platoon Pars Mıknatıslı Bluetooth Kulaklık Sport Headset22 TL1
Azr BT-01 Spor Mıknatıslı 4.1 Bluetooth Kulaklık24 TL1
Subzero Mıknatıslı Bluetooth Kulaklık SW5050 TL2
Azr P47 Katlanalabilir 2.4+Edr Kablosuz Bluetooth Kulaklık58 TL2
Verbatim Bluetooth Mikrofonlu Kulakiçi Miknatıslı86 TL3
Jabra Classic Bluetooth Kulaklık Siyah94 TL3
True E6S Şarj Göstergeli Bluetooth Kulaklık105 TL3
Tucci TC999 Kablosuz Kulaküstü Kulaklık115 TL3
Fineblue Fv3 Makaralı Yeni Nesil Bluetooth Kulaklık121 TL3
Ttec Soundbeat Pro Mıknatıslı Stereo Kablosuz Bluetooth Kulaklık135 TL3
Baseus Encok S12 BT 5.0 Su Geçirmez Boyunluk Bluetooth Kulaklık185 TL3
Ttec SoundMax Kulaküstü Kablosuz Bluetooth Kulaklık Siyah 2KM117S205 TL4
Lenovo HD100 Bluetooth Kulaklık Kafaüstü221 TL4
Schulzz Tpod Tws Kablosuz Dokunmatik Bluetooth232 TL4
Robor R110 Bluetooth 5.0 Kulaklık412 TL4
Samsung Level U Flex Kablosuz Kulaklık – Siyah – EO-BG950CBEGWW450 TL4
Plantronics Backbeat FIT 2100 Ter/Su Geçirmez Kablosuz Spor Kulaklık485 TL4
JBL Endurance Jump Bluetooth Mikrofonlu602 TL5
Plantronics Backbeat GO 410 Aktif Gürültü Engelleyici ANC655 TL5
Anker SoundCore Vortex Kablosuz Bluetooth999 TL5
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum

  1. Güzel bilgiler için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.