GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

Sponsor Reklam

Laptop bilgisayarı televizyona bağlamak için HDMI kablosu ile veya HDMI kablosuz olarak, iki seçenekten birini kullanarak, bağlantı kurabilirsiniz. HDMI ile bağlantı kurmak için HDMI kablosu gerekmektedir. Televizyonun yan tarafındaki HDMI girişine kabloyu takıyoruz. Kablonun diğer ucunu da laptopun HDMI Side çıkışı kısmına takıyoruz. Televizyonu direk açtığımızda, laptop masaüstü ekrana hemen gelmeyecektir.

Televizyon kumandası üzerinde yer alan Source tuşunu tıklayarak, karşımıza çıkan listeden, HDMI Side kısmını seçerek okeyliyoruz. HDMI kablosunu kullanarak, bilgisayarımızı televizyona başarılı bir şekilde bağladık. Gelin, detaylı bir şekilde anlatalım.

Bilgisayar kablosuz televizyona nasıl bağlanır ?

Bu işlemi yapabilmenizin tek yöntemi vardır. Kablosuz ağ teknolojisi ile yani wireless denilen sistemdir. Kısaca anlatmak gerekirse; ilk olarak telefon veya bilgisayarı kablosuz olarak bir modeme bağlamanız gerekiyor. Daha sonra bağlantı kurduğunuz modeme televizyonu da dahil etmeniz gerekiyor. Böylece istediğiniz tüm cihazların tek noktada buluşmak suretiyle birbirine bağlantısını sağlamış olacaksınız.

Bu işlem için öncelikle televizyonunuz smart yani akıllı özelliğinin olması gerekiyor. Zira olmadığı takdir de ufak modüller ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar televizyona nasıl bağlanır ?

Ziyaretçiler tarafından en çok dillendirilen “masaüstü bilgisayarı televizyona bağlama” sorusundan dolayı bu yazıyı yazma gerekliliği duyduk. İlk olarak bazı yöntemler hakkında bilgilendireceğiz. Bilgisayarınızı diğer bir yöntem olan HDMI kablosu olmadan da televizyona bağlayabilirsiniz. Bunun için Windows 7 kullanıyorsanız, HDMI Kablosuz bağlantı kuramazsınız, Windows 8 veya 10 sürümü ile HDMI kablosu olmadan bilgisayara bağlantı kurabilirsiniz. Televizyonu açtıktan sonra kumanda ile menü bölümünden Screen Share’ a geliyoruz.

Sponsor Reklamlar

Ekranda çıkan bağlantı seçeneklerini normal olarak ayarlıyoruz. Daha sonra masaüstünün arka tarafında yer alan bilgisayarım kısmının arama bölümünde, televizyonun markası çıkacaktır. Televizyon markasını tıkladıktan sonra bağlantı gerçekleşmektedir.

Bilgisayarı televizyona bağlamak hdmi

Ayrıca kablosuz bağlantı için çeşitli markaların kendine özgü arayüz programları olmaktadır. Bu program sayesinde daha kolay ve çabuk bağlantı yapılmaktadır. Bu bağlantılar wifi aracılığı ile çalışmaktadır. Laptop ve cep telefonlarınız sayesinde televizyonuna bağlanmak için sadece yapmanız gereken cihazlarınızın internete bağlı olduğundan emin olduktan sonra ilgili programı çalıştırıp ekran yansıtma özelliğini kullanarak görüntünün televizyon üzerinden alınmasını sağlamaktadır.

Yapacağınız işlemden sonra görüntü televizyon ekranında olmaktadır. Sizlerde artık çalışmalarınızı oyunlarınızı ve sinema keyfiniz büyük ekranları televizyonunuzdan almak için bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bilgisayardan tv’ye hdmi görüntü aktarma

Sonuç itibariyle tüm yöntemleri sizlerle paylaştık. Sizlere bu yazımızdan çeşitli cihazlarınızdan televizyona bağlantı ve görüntü aktarımı nasıl yapılır bu konuda hakkında bilgi verdik. Sizlerde artık sorunsuz olarak bağlantı sağlayabilirsiniz.

HDMI kablo ile TV bağlantısı yapamıyorum

Son başlığımız altında bağlantı sorunlarını inceledik. İlk olarak kabloyu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer kablosuz işlemi yapacaksınız, ağa bağlantı olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Eğer tüm yaptığınız işlemlerde sıkıntı yoksa yine de bağlantı kuramıyorsanız, yapmanız gereken cihazları yeniden başlatmak olacaktır. Farklı bir sorun ile karşılaşırsanız, bize yazmayı unutmayın.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Youtuber Nasıl Para Kazanır? başlıklı makalemizde nasıl youtuber olunur, youtube nasıl para kazanılır ve youtube para kazanma 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Yorumlar

  1. davut özdağlar

    RCA kablosu ile de bağlantı yapılabilir. Bu konu açıklanabilir.

    • Hasan Yalçın

      tavsiyeni dikkate alıp gerekli açıklamaları yeni konularda yapacağız kardeşim , saolasın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.