GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Çarşamba , 10 Temmuz 2019
Anasayfa / MOBİL / Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Bilgisayar Telefonu Görmüyor

Sponsor Reklam

Telefonlar ve bilgisayarlar günlük yaşamın vazgeçilmez birer unsuru olarak karşımıza çıkıyor. İnternet dünyasının gelişmesiyle birlikte telefon ve bilgisayarın yanında tabletlerde bu iş için özellikle tercih ediliyor. Bu yazımızda bilgisayar ile telefon arasında bağlantı kurarak  sıkıntı çıkabilecek sorunları tek tek inceleyeceğiz. Öncelikle tüm marka ve modellere göre neden böyle hata oluştuğuna dair ipuçlarını paylaşacağız.

PC telefonu neden görmez ?

Aslına bu sorunun cevabı çok basit gibi görünse de olabilecek 3 – 4 seçenek bulunmaktadır. Bu başlığımız altında tüm seçenekleri değerlendirerek, sorunun net yanıtlarına ulaşacağız. İlk olarak kısaca bağlantının nasıl yapılacağını anlatalım. Bilgisayara telefon şarj kablosunun USB ucunu takarak 10 saniye bekleyin. Bu anda bilgisayarın taraması gerçekleşecek ve telefon daha önce kullanıldıysa, otomatik bağlantı karşınıza çıkacaktır. Bağlantının olması veya çok geç olması bazı sebeplere bağlıdır.

  • İlk olarak kablonuzu kontrol ediniz. Kablo şarj alıyor bile olsa, bilgisayara bağlanmada data uçları zarar görmüş olabilir ve bu sebepten ötürü bağlanmayabilir.
  • Bilgisayara ilk defa takılan USB kablosunun bilgisayar otomatik olarak tanıması gerekir. İnternet bağlantınız yoksa, bağlantı kuramayabilir. Sonuç olarak bilgisayara görmez.
  • Bilgisayarınızda güvenlik duvarı ve virüs programları tarafından engelleniyor olabilir. Yine bu sebeple görmez.
  • Bilgisayarın USB giriş yeri bozuk olabilir. Aynı şekilde görmez.

Genellikle sorunlar bunlardan kaynaklıdır. Yine telefona bağlı olarak farklı sorunlarda çıkabilir. Burada bahsettiğimiz sorun önerileri genel geçerdir. Yani genellikle bu sorunların çözümleri bu şekilde yapılmaktadır. Ayrıntılı bir şekilde incelemenizi devam edelim.

Sponsor Reklamlar

Samsung telefonumu bilgisayar görmüyor

Samsung marka telefonlarda bilgisayarın telefonu görmemesi gibi sorunlar çıkabilir. Bunun yapmanız gereken bazı adımlar mevcuttur. Detaylara kısa kısa göz atalım. Samsung telefonu usb ile bilgisayara bağlamak çok zor değildir. İlk olarak kullandığınız kablonun orijinal olmasına dikkat edin. Genellikle yan sanayi kablolarda bu tip bağlanmama gibi sorunlar çıkabilmektedir. Peki bağlantı kurduğu halde sadece şarj etmesi neyi ifade ediyor ? Kısacası telefonu bilgisayara bağlıyorum sadece şarj ediyor ?

Telefonum sadece bilgisayardan şarj oluyor ne yapmam lazım ? İlk olarak telefonun şarj olması ve bilgisayarın bağlantıyı görmemesinin bir kaç sebebi olabilir. İlk sebep olarak bilgisayarın telefonu tanıması için belli bir süre geçmesidir. 2 – 3 dakika beklediğiniz yine sorun çözülmüyorsa, kullandığınız kablo ya yan sanayi ya da kabloda bozulmuştur. Çoğunlukla ilk sorun ile karşılaşıyoruz. Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarda “telefon bilgisayara bağlanmıyor şarj oluyor” problemi görülüyor.

Yine farklı bir sorun olarak bilinen “telefonu bilgisayara bağladığımda dosyalar gözükmüyor” problemini inceleyelim. Yine bahsettiğimiz bu sorun yukarıda ki maddelere ilgili olabilir. Onları kontrol ettikten sonra aynı şekilde görmeme problemi olursa, telefonu formatlamanız gerekebilir. Bu cevapla ilgili bu şu sorular sorabilir; Samsung telefondaki videoları bilgisayarda göremiyorum…

 

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan En İyi ve Hızlı Android Tarayıcıları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.