GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Bilgisayar Flash Belleği Görüyor Ama Okumuyor

Bilgisayar Flash Belleği Görüyor Ama Okumuyor

Sponsor Reklam

Bilgisayar flash belleği görüyor ama okumuyorsa yapmanız gereken adımları yazımızda ele alacağız. Flash bellekler hayatımıza girdikten itibaren tüm taşıma işlemlerimiz kolaylaştı. Kolay işlemlerinin yanında bazı sorunlarda karşımıza çıkabiliyor. Makalemizde bilgisayar flash belleği gördüğü halde okumaması ya da işlem yapmaması hususunda siz değerli ziyaretçilerimize bilgiler aktaracağız. Bilgisayar flash belleği görüyor ama açmıyor detaylarına yakından bakalım…

Flash belleği görüyor ama açmıyor

Genel baktığımız bu hatanın oluşabileceği 1 tane farklı durum vardır. Bunlardan ilk belleğin içerisinde yer alan bilgilerin bozulmuş olmasıdır. Yani belleğiniz içinde olan dosyaların zaman bozulmuş olması bu durumu ortaya çıkabilir. Bu neden belleği görür ama açmaz. Ekrana direk olarak biçimlendirme durumu gelir. Bu aşamada yapacak pek bir şey kalmamaktadır. Biçimlendirme yapmadan flash belleği açmanız zor gibi görünüyor.

Farklı bir öneri olarak başka bilgisayara takarak denemeniz gerekiyor. Burada da aynı hata ile karşılaşırsanız, direk olarak biçimlendirme işlemi yapınız.

Flash bellek bilgisayarda görünüyor ama açılmıyor

Genellikle, USB flash sürücünüzü veya kalem sürücünüzü taktığınızda, PC’niz tarafından hızlı bir şekilde algılanır ve Dosya Gezgini’nde gösterilir. Ancak bazen, bir şeyler ters giderse, Windows bir USB aygıtını tanımaz ve açamaz. Örneğin, USB sürücüsü eksik veya bozuk, flash sürücüye virüs bulaşmış veya belirli nedenlerden dolayı hasar görmüş. Sorun geçmişte Windows 10 / 8 / 7’de sık sık meydana geliyor.

USB arızası ve erişilemezlik sorunu nedeniyle yakalanan mağdurlardan biriyseniz, sorunu gidermek ve hayati verilerinize yeniden erişmek için USB flash sürücüyü açmak için gerçekleştirebileceğiniz bazı sorun giderme adımları aşağıda verilmektedir.

Sponsor Reklamlar

Durum 1. Windows 10’da Gösterilmeyen USB Sürücüyü Açın

USB, Windows’da görünmüyorsa , Windows “USB’yi açamıyor” sorununun belirtilerinden biridir. Çoğu zaman, sorun bir sürücü harfi çakışması ya da USB sürücüsü sorunlarından kaynaklanır.

Sorunu gidermek ve USB’yi Windows 10’da başarıyla açmak için önce USB’ye yeni bir yol vermeye çalışın.

  • Adım 1. “Bu PC” ye sağ tıklayın, “Yönet” i seçin. “Depolama” menüsünde “Disk Yönetimi” tıklayın.
  • Adım 2. Burada, USB sürücüyü bulun, sağ tıklayın ve “Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir” i seçin.
  • Adım 3. “Ekle” düğmesini tıklayın, USB sürücüsünün C: \ USB gibi erişebileceği bir yer girin . Flash sürücünüze şimdi belirlediğiniz yeni klasör konumundan erişilebilecek.

USB flash sürücü hala açılamıyorsa, tüm USB denetleyicilerini çıkarmayı ve yeniden takmayı deneyin.

  • Adım 1. “Windows key + X” tuşlarına basın ve Aygıt Yöneticisi’ne gitmek için “aygıt yöneticisi” seçeneğini seçin.
  • Adım 2. Donanım kategorileri listesinde, “Universal Serial Bus controller” öğesini bulun ve genişletin.
  • Adım 3. Listenin altında, her cihaza sağ tıklayın ve hepsini bir kerede kaldırmak için “Kaldır” düğmesine tıklayın.
  • Adım 4. Son olarak, bilgisayarı yeniden başlatın ve USB denetleyicilerinin yeniden kurulmasına izin verin.
  • Adım 5. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra, açılıp açılmadığını kontrol etmek için çıkarılabilir kalem sürücüyü / flash sürücüyü veya diğer USB cihazlarını takın.
Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.