GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Anasayfa / TEKNOLOJİ / GG TEKNOLOJİ / Bilgisayar Açılış Hızlandırması 2019

Bilgisayar Açılış Hızlandırması 2019

Sponsor Reklam

En basit yöntemlerle bilgisayarın açılış hızını arttıracak yolları sizlerle paylaşacağız. Pratik olarak herhangi bir Windows kullanıcısının kullanabileceği bir başlangıç ​​uygulama yöneticisi sunar. İşletim sistemine entegre edilmiştir ve anlaşılması kolaydır – hangi programların en yavaş başlatıldığını yavaşlattığını bile gösterir.

Windows bilgisayarları, çoğu başlangıç ​​işlemine kendilerini ekleyen ve bilgisayarınızı her başlattığınızda otomatik olarak başlatılan daha fazla masaüstü programı yüklediğinizde zaman içinde daha yavaş önyükleme eğilimindedir.Yeni Başlangıç ​​yöneticisi işleri düzeltmenize yardımcı olur.

İlk basit yöntem

İlk aşamada bilgisayarın başlat menüsüne giriş yapınız. Arama bölümüne MSCONFİG yazmanız gerekiyor.

Daha sonra başlatma bölümüne giriş yapınız. Daha sonra karşınıza çıkan ekran üzerinde tümünü devre dışı bırak seçeneğine tıklayarak, bilgisayarı yeniden başlatınız. Açılışta bilgisayarı kasan tüm programlar kapatılacaktır.

Sponsor Reklamlar

Başlangıç ​​Yöneticisine erişin

Bu özelliği Görev Yöneticisi’nde bulabilirsiniz. Açmak için, görev çubuğuna sağ tıklayın (veya dokunarak uzun basın) ve Görev Yöneticisi’ni seçin.

Görev Yöneticisi’ni doğrudan açmak için Ctrl + ÜstKrkt + Escape tuşlarına da basabilirsiniz veya Ctrl + Alt + Sil tuşlarına basıp Görev Yöneticisi’ni tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan ve kullanmadığınız programları kapatarak bilgisayarı hızlandırabilirsiniz.

Başlangıç ​​programı yöneticisinin anlaşılması diğer başlangıç ​​program yöneticilerine göre daha kolay olmalıdır. Bir programın adını, solundaki uygulama simgesiyle birlikte, programın yayıncı adını da sağında göreceksiniz.

Ayrıca her başlangıç ​​programının “Başlangıç ​​etkisi” ni göreceksiniz – Düşük, Orta veya Yüksek. Eğer “Ölçülmedi” yi görüyorsanız, bunun nedeni yeni eklendiğinin ve Windows’un programın davranışını gözlemleme şansının olmadığıdır. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda etkinin göründüğünü göreceksiniz.

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme başlıklı makalemizde snapchat bana özel fotoğraflar gözükmüyor, snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme ve snapchatte silinen fotoğrafları geri getirme iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.