GGMYFRIEND.com | Oyunlarınızda yeni bir soluk
Pazartesi , 17 Haziran 2019
Anasayfa / HABERLER / BATTLEFİELD 1 İNCELEMESİ

BATTLEFİELD 1 İNCELEMESİ

Sponsor Reklam

Battlefield 1 incelemesi

battlefield 1 incelemesi

Battlefield 1 ilk çıktığı anda ülkemizde tepki toplamıştı. Bunun sebebi ise oyun senaryosuna göre savaşılan ordu Türk askerleri içermekteydi ve bölümü geçebilmek için bazı Türk askerlerini öldürmemiz gerekiyordu. Hatta bu durum televizyon haberlerine kadar taşındı. Fakat üzerinden biraz zaman geçmesiyle beraber senaryo birçok oyun sever tarafından benimsenerek oynanmaya başlandı.

Birinci dünya savaşında geçen bu oyunun geniş çerçevede bulunan hikayesi gerçekten güzel kurgulanmış. Özellikle karmaşık görünmesine rağmen bir o kadar keyif verici ve tek bir noktaya odaklanmamızı sağlayan bir oyun olmuş. EA firmasının birçok oyunu gibi Battlefield 1 de kaliteli grafiklere sahip. Buda ne yazık ki düşük sistem özelliklerine sahip oyun severleri üzmekte.

Battlefield 1 in sistem gereksinimlerine kısaca bakacak olursak;

  • İşlemci: İntel i3 6300T veya AMD FX 4350
  • Ram: 8 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 veya Radeon 7850
  • Boş Alan: 40 GB
Sponsor Reklamlar

Bu sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayar ile oyunu oynamanız mümkün. Ancak ne kadar keyif verici olduğu tartışılır. Yüksek grafik özelliklerine sahip birinci dünya savaşını konu alan bu oyunu iyi bir bilgisayar ile oynamak çok daha iyi olacaktır.

Battlefield 1 çok oyunculu olarak oynanabiliyor. Hatta bu özelliği oyunu kısıtlamamış ve asıl hikaye ile çok oyunculu oynanabiliyor. Diğer oyun serilerinde bulunan çok oyunculu mod izlenimlerine göre daha sağlıklı bir oyun planı izlenmiş.

Operasyonlar bölümü Fetih ve Üstünlük haritalarında oynanabiliyor. Diğer Battlefield serilerinde Fetih oyunları oynanırken oyun bittiğinde devam eder ve yeni bölüme geçersiniz. Ama Battlefield 1 de bu durum takım olarak ilerliyor. Kendi cephenizle hep beraber savaşıyorsunuz ve yapacağınız şeyler ortak.

Oyunun senaryo modu oynayanlar tarafından en çok şikayet edilenlerin başını çekti.  Diğer oyun serilerinde yapmış oldukları Senaryo modları Battlefield 1 e kıyasla daha iyiydi. Peki yalın olarak oyunu incelersek senaryo modu kötü diyebilir miyiz? Tabi ki de hayır. Bir kıyaslama yapmadığınız sürece oyunda kötü olan hiçbir şey yok.

battlefield 1

Kısacası hem konsolda hem de masaüstünde yılın savaş oyunu olabilecek nitelikte bir oyun sergilenmiş.

 

Sponsor Reklamlar

Bir önceki yazımız olan GAME OF THRONES: 7. SEZON SENARYOSU [TÜRKÇE] başlıklı makalemizde game of thrones 7. sezon spoiler, game of thrones 7. sezon spoiler türkçe ve game of thrones 7. sezon teorileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.